Otwórz player w nowym oknie

Patryk Szostak: Obozy Remain i Brexit stały się swoistymi subkulturami w Wielkiej Brytanii

Patryk Szostak: Obozy Remain i Brexit stały się swoistymi subkulturami w Wielkiej Brytanii

„Początkowo mogło się wydawać, że niewielkie zwycięstwo referendalne zwolenników Brexitu będzie sprzyjało kompromisowi. Okazało się, że doszło do jeszcze większych podziałów. Obozy Remain i Brexit stały się swoistymi subkulturami” – powiedział w poranku „Siódma 9” Patryk Szostak z Instytutu Wolności. Gość Karola Gaca opowiedział o obecnych nastrojach w Wielkiej Brytanii.

„Decyzja o Brexicie ma już wpływ na gospodarkę brytyjską. Przykładem jest chociażby ostatnia informacja mówiąca o tym, że firma Nissan nie wybuduje ostatecznie fabryki w Sunderlandzie. Ta decyzja zwiększa polityczną presję” – stwierdził Patryk Szostak.

„W Wielkiej Brytanii możemy zaobserwować spory galimatias. Theresa May to polityk, która dwa lata temu ogłosiła przedwczesne wybory i pozostała premierem. Jej układ z UE został odrzucony, a zarazem 4 dni temu Izba Gmin dała jej prawo do negocjowania z Unią Europejską” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

„Zwolennicy jak i przeciwnicy Brexitu nie chcą ze sobą rozmawiać. Boją się podjąć konkretne decyzje. Przedstawiciele obu stron są zdezorientowani. Podobnie jest z Unią Europejską. Szczególne obawy dot. wyjścia Wlk. Brytanii ze struktur europejskich mają Niemcy, którzy zdają sobie sprawę z tego, że ulegnie zmianie układ sił w UE, a to nie jest w ich interesie” – zauważył gość Karola Gaca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA