Otwórz player w nowym oknie

Ruch oporu w Polsce? Marcin Rola: „To jest kpina. W Polsce jest dużo organizacji, które rozsadzają kraj od środka”

Ruch oporu w Polsce? Marcin Rola: „To jest kpina. W Polsce jest dużo organizacji, które rozsadzają kraj od środka”

„Z czym kojarzy się ruch oporu? Mi się kojarzy z II wojną światową. Gdzie w Polsce widzimy ruch oporu pana Petru czy przewodniczącego Schetyny? To jest kpina. (…) W mojej opinii w Polsce jest dużo organizacji, które rozsadzają Polskę od wewnątrz, m.in. poprzez dezinformację. Podoba mi się postawa ministra Macierewicza, który się nie bawi, tylko od razu zaprasza attache na dywanik. Ciągle jesteśmy traktowani jak postkolonialna” – podkreślił Marcin Rola podczas rozmowy w poranku „Siódma – Dziewiąta”, odnosząc się do słów niemieckiej szefowej resortu obrony narodowej, która na antenie ZDF powiedziała, że należy „wspierać ruch oporu w Polsce”.

Gość Agnieszki Borowskiej nie zostawił suchej nitki na politykach Platformy Obywatelskiej, którzy deklarowali, że będą wspierać niemieckie interesy w Polsce.

„Wczoraj pan Bartosz Arłukowicz wprost powiedział, że niemiecka minister ma rację. To jest mentalność kolonialna, poddańcza, pańszczyźniana. To jest nie do pomyślenia, że polscy politycy mówią takie rzeczy. Pamiętam konferencję, kiedy w Sejmie pan Schetyna stanął ze swoimi pretorianami i oni mówili wprost, że oni będą dbać o interesy niemieckie w Polsce. Z czym my mamy do czynienia? U nas nie ma kontrwywiadu, który powinien infiltrować tego typu «jaczejki»” – zaznaczył Rola.

W rozmowie poruszono również temat rekonstrukcji rządu, która planowana jest na 16 listopada. Pytany przez prowadzącą rozmowę Agnieszkę Borowską o swoje typy, kto może zostać zdymisjonowany, Rola powiedział:

„Mam nadzieję, że nie będzie to ani minister Macierewicz, ani minister Ziobro, to są w mojej opinii dwa najważniejsze ministerstwa, które przynajmniej coś robią. W szczególności popieram wszystkie działania ministra obrony narodowej. Kogo bym odwołał? Gdybym był premierem z pewnością bym odwołał ministrów Waszczykowskiego i Radziwiłła, to są dwie osoby, które nie stanęły na wysokości zdania jeżeli chodzi o swoje ministerstwa”.

Podczas audycji rozmawiano również o przymusowych szczepieniach, sytuacji w Katalonii i działalności ministra środowiska prof. Jana Szyszko.

 

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA