Otwórz player w nowym oknie

Kl. Rafał Orzechowski: Chcemy, żeby ludzie modlili się za papieża Franciszka i zgłębiali jego nauczanie

Kl. Rafał Orzechowski: Chcemy, żeby ludzie modlili się za papieża Franciszka i zgłębiali jego nauczanie

„Jest to dla mnie smutne, że katolicy nie znają nauki Ojca świętego, nie wiedzą, co on głosi. Wiadomo, że głosi Chrystusa, ale nie znają konkretów. Dla bardzo wielu osób podstawową sprawą jest zrobienie sobie selfie z papieżem, a nie zagłębienie się w jego nauczanie. Chcemy to zmienić. Dlatego m.in powstaje Armia Modlitwy. Armia Modlitwy ma trzy cele: jest to modlitwa za papieża, propagowanie jego nauczania oraz jednoczenie środowisk kościelnych. Tym, co powinno nas łączyć, jest modlitwa” – powiedział Rafał Orzechowski, kleryk Wyższego Seminarium Duchowego w Łomży. Gość Jarosława Wydry przybliżył słuchaczom, na czym polegają akcje „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, a także Armia Modlitwy.

„W kwietniu 2017 r. miałem okazję być członkiem delegatury młodzieży polskiej do Rzymu, gdzie młodzieży z Panamy przekazywaliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży. Dzień przed Niedzielą Palmową byliśmy na czuwaniu modlitewnym z Ojcem świętym. Kiedy udało mi się z nim chwilę porozmawiać i powiedzieć, czym się na co dzień zajmuję, papież powiedział mi: «Ja modle się za Ciebie, a Ty módl się za mnie». Po tych słowach zastanawiałem się, jak możemy to przenieść na grunt polski. Kiedy zobaczyłem, że w 2018 r. zbliża się piąta rocznica pontyfikatu Ojca świętego Franciszka, to te puzzle zaczęły mi się układać w jeden obrazek: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – powiedział kl. Rafał Orzechowski.

„Naszym celem jest modlitwa za Ojca świętego. Chcemy podziękować Panu Bogu za sześć lat pontyfikatu papieża Franciszka, za synod o młodzieży oraz za Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Podczas tych dni Ojciec święty powiedział wspaniałe słowa o tworzeniu kultury spotkania. Papież ma genialny słuch wiary” – powiedział inicjator akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA