Otwórz player w nowym oknie

Jakub Górnicki: Outriders – nowy projekt medialno-podróżniczy

Jakub Górnicki: Outriders – nowy projekt medialno-podróżniczy

O podróżowaniu i poszukiwaniu inspiracji opowiedział Jakub Górnicki, autor bloga Podróżniccy, którego prowadzi z żoną Anią. Gość Agnieszki Borowskiej w poranku „Siódma – Dziewiąta” wspominał m.in. pierwszą podróż tematyczną „Szukając Witkacego”, która odbyła się w lutym 2012 r. oraz opowiedział o nowym projekcie medialnym Outriders. 

„Szukaliśmy pomysłu na podróż, która nie będzie tylko i wyłącznie geograficzna, tzn. że to nie będzie przemierzanie szlaku jakiegoś wielkiego odkrywcy, który poruszał się od punktu A do punktu B – to jest bardzo fascynujące. Tylko szukaliśmy elementu, gdzie ta podróż jako taki element fizyczny jest istotna, ale też jest zaczynem pewnej zmiany, że coś więcej się dzieje i szukając takim kluczem, trafiliśmy na Witkacego, który w 1914 r. w taką podróż się udał wspólnie z Bronisławem Malinowskim. Zafascynowało nas to, że ten temat jest w sumie tak mało znany w Polsce i tak mało zbadany – to było idealne przedsięwzięcie” – powiedział Jakub Górnicki.

Opowiedział o wielu organizowanych przez nich wydarzeniach, m.in. o przedsięwzięciu, kiedy to wysłali stary telefon dookoła świata. Akcja polegała na przekazywaniu telefonu z rąk do rąk i pisaniu na Facebooku aktualnej lokalizacji. Obecnie natomiast zajmują się projektem Outriders, który „jest tylko właściwie przedsięwzięciem medialnym. Te działania blogowe stanowią bardzo istotny element takiej naszej metamorfozy, która zmierza w tę stronę, tzn. zrozumienia, że te nowe narzędzia w połączeniu ze społecznością, w połączeniu z dobrym tematem i przedstawieniem go w ciekawy sposób dają bardzo fajne efekty zarówno dla autorów, jak i odbiorców”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA