Otwórz player w nowym oknie

Maciej Omylak o festiwalu „Nowe Epifanie”

Maciej Omylak o festiwalu „Nowe Epifanie”

„Jest to już X edycja festiwalu, przy czym przez pierwszych sześć edycji odbywał się pod nazwą «Gorzkie żale». Potem zaczęliśmy zmieniać nazwę. Z nazwą «Gorzkie żale» mieliśmy ten problem, że ona się odnosi do nabożeństwa, co było dla wielu osób mylące. Naszym celem zawsze było tworzenie wydarzeń artystycznych. W tej nazwie nie do końca kryła się nasza intencja. Powodowała, że ludzie oczekiwali od nas, że będziemy organizowali wydarzenia w kościołach związane z nabożeństwami” – mówił w poranku „Siódma 9” Maciej Omylak, zastępca dyrektora festiwalu „Nowe Epifanie” organizowanym prze Centrum Myśli Jana Pawła II. W rozmowie z Piotrem Otrębskim opowiedział o tegorocznej edycji festiwalu i zaprosił na wydarzenia teatralne, muzyczne, kulinarne i filmowe.

Pierwszym wydarzeniem festiwalu jest potańcówka na zakończenie karnawału.

„Jest to wigilia festiwalu. Kończymy karnawał huczną potańcówką w Mazowieckim Instytucie Kultury, żeby jutro Środą Popielcową zacząć Wielki Post i wejść w okres naszych rozważań artystycznych, które chcemy zaproponować” – tłumaczył gość poranka.

Spośród wielu wydarzeń jedno odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej 30 marca.

„To będzie bardzo duże wydarzenie. Wykonamy 11 wersji «Ave Maria». Wykonamy nową kompozycję Pawła Łukaszewskiego. W koncercie weźmie udział 11 chórów, w tym chór Centrum Myśli Jana Pawła II. To jest prawie 400 wykonawców. Specjalnie na ten koncert prof. Łukaszewski skomponował utwór «Gloria Patri»” – opowiadał Omylak.

Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu „Nowe Epifanie”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA