Otwórz player w nowym oknie

Ryszard Czarnecki: Komisja Europejska przedstawiła dramatycznie zły projekt budżetu unijnego na lata 2021-2027

Ryszard Czarnecki: Komisja Europejska przedstawiła dramatycznie zły projekt budżetu unijnego na lata 2021-2027

„Komisja Europejska z panią komisarz Elżbietą Bieńkowską, która Polskę formalnie reprezentuje, przedstawiła dramatycznie zły projekt budżetu unijnego na lata od 2021 do 2027 r. Polski rząd rozpoczął negocjacje, zawarł kilka celowych koalicji i sojuszy, m.in. z Francją” – powiedział w poranku „Siódma 9” Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił m.in o projekcie nowego budżetu unijnego.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości dostrzegł, że w wielu aspektach polski rząd różni się zasadniczo z rządem Emmanuela Macrona, ale są pewne tematy, w których oba państwa mówią ostatnio podobnym głosem: „Mamy wspólne interesy rolnicze” – zauważył Ryszard Czarnecki.

W dzisiejszej rozmowie poruszony został temat kulis tworzenia budżetu unijnego.

„Przewodniczący Jean-Claude Juncker chciał, żeby negocjacje zakończyć przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Okazało się to kompletnie niemożliwe. Podobnie jak to było przed siedmioma laty, negocjacje zakończą się zapewne parę miesięcy przed rozpoczęciem siedmioletniego, nowego okresu budżetowego unijnego, a więc zapewne jesienią przyszłego roku. Jestem przekonany, że to, co polski rząd wywalczy, będzie dużo lepsze niż to, co jest w tej chwili na stole i żałuję bardzo, że pani komisarz Bieńkowska przyłożyła rękę do tego fatalnego budżetu” – stwierdził rozmówca Piotra Otrębskiego.

Ryszard Czarnecki jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu podwarszawskiego. Zapytany przez Piotra Otrębskiego o to, czy idąc do Parlamentu Europejskiego, zamierza szczególną uwagę poświęcić na dbanie o interesy regionu, z którego kandyduje, odpowiedział:

„Europosłowie, inaczej niż posłowie na sejm krajowy, są przedstawicielami państwa. Przede wszystkim w PE toczy się walka nie o poszczególne regiony czy miasta, a o interesy narodowe” – powiedział poseł Czarnecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA