Otwórz player w nowym oknie

Maciej Małecki: Odejście od wartości chrześcijańskich zapoczątkowało kryzys Unii Europejskiej

Maciej Małecki: Odejście od wartości chrześcijańskich zapoczątkowało kryzys Unii Europejskiej

„Kryzys Unii Europejskiej zaczął się wtedy, kiedy zamiast wartości chrześcijańskich pojawiła się ideologia. Wybór kandydatów PiS gwarantuje to, że w Brukseli będzie silna reprezentacja ludzi, którzy obronią polskie sprawy i wartości chrześcijańskie” – powiedział w poranku „Siódma 9” poseł Maciej Małecki. W rozmowie z Jarosławem Wydrą kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego mówił m.in o projekcie zaostrzającym karanie pedofilów.

„Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat konsekwentnie walczy z pedofilią. Pedofilia to zaraza, która rozlała się na wiele środowisk. Patrzymy na ten problem całościowo. Krzywda wyrządzona dzieciom powinna zostać surowo ukarana, niezależnie od tego, z którego środowiska pochodzi sprawca” – powiedział poseł Małecki.

„Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt zmian w kodeksie karnym. Projekt ten wzmacnia ochronę dzieci przed pedofilią i prowadzi do tego, że państwo polskie będzie bardziej surowo karać pedofilów” – dodał rozmówca Jarosława Wydry.

Gość poranka skrytykował postawę opozycji.

„Grzegorz Schetyna zdecydował się na rozpętanie wojny religijnej w momencie, gdy poczuł na plecach oddech Roberta Biedronia. Polsce nie jest potrzebna wojna religijna, a systematyczna praca polityków na rzecz dalszego wzrostu gospodarczego” – powiedział poseł.

Dzisiejsza rozmowa dotyczyła też coraz trudniejszych relacji na linii Polska-Izrael. Poseł PiS odniósł się do ostatniego pobicia polskiego ambasadora w Tel-Awiwie:

„Atak na naszego ambasadora Marka Magierowskiego traktujemy jako przejaw skrajnego antypolonizmu. Oczekujemy od władz Izraela wyjaśnień, przeprosin i ukarania sprawców”.

Końcowa część rozmowy poświęcona była wyborom do Parlamentu Europejskiego.

„Unia Europejska musi wrócić do wartości. Dobrobyt w Europie został zbudowany na planie Schumana – kandydacie na świętego. Prawo i Sprawiedliwość idzie do wyborów do PE z propozycją powrotu do wartości Ojców założycieli, takich jak Robert Schuman i Alcide De Gasperi” – stwiedził kandydat PiS w wyborach do PE.

„Kryzys Unii Europejskiej zaczął się wtedy, kiedy zamiast wartości chrześcijańskich pojawiła się ideologia. Wybór kandydatów PiS gwarantuje to, że w Brukseli będzie silna reprezentacja ludzi, którzy obronią polskie sprawy i wartości chrześcijańskie” – zapowiedział Maciej Małecki dodając, że wybory do PE są istotne między innymi z tego względu, że 70% regulacji obecnych w naszym życiu jest prawem uchwalanym przez Unię Europejską.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA