Otwórz player w nowym oknie

Mirosława Kępka: „Przez komunikację możemy błogosławić”

Mirosława Kępka: „Przez komunikację możemy błogosławić”

„Mniej więcej trzy lata temu odkryłam, że komunikacja, która do tej pory jawiła mi się jako psychologiczna sfera życia, ma wymiar duchowy. Przez komunikację możemy błogosławić, czyli życzyć komuś dobrze, otwierać się na kontakt z drugim człowiekiem, chcieć mieć z nim kontakt i pogłębiać więź” – mówiła w poranku „Siódma – Dziewiąta” Mirosława Kępka, pedagog, autorka książki „Błogosławiąca komunikacja, błogosławiące rodzicielstwo”.

Autorka zwraca uwagę, że wiara powinna znajdować realizację we wszystkich sferach naszego życia, a więc także w komunikacji.

„Kiedy uświadomiłam sobie, że moja wiara chrześcijańska i kontakt z Panem Jezusem ma również wymiar praktyczny i codzienny, to odetchnęłam z ulgą. Kiedy odkryjemy, jak ważna jest ta duchowa sfera, to odkryjemy człowieka, który ma w sobie pokój lub chce do niego zmierzać”.

Komunikacji jednak, jak zaznacza autorka, trzeba się uczyć. To bardzo ważne, żeby nie osiadać na laurach, ale starać się dążyć do budowania jak najlepszych relacji.

„Kiedy sobie uświadomiłam, jakie są zagrożenia w relacjach, jak ja sama przeżywam relacje, jak łatwo w przypadku trudności popaść w jakiś rodzaj urazy czy niechęci, moja odpowiedzialność rodzicielsko-zawodowa spowodowała, że to bardzo mocno mnie dotknęło i dlatego zajęłam się błogosławiącą komunikacją. Trzeba uczyć się komunikacji. Jeśli ma się z nią kłopoty, trzeba wiedzieć, jak się zachować i co powiedzieć” – powiedziała.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA