Otwórz player w nowym oknie

Ks. Krzysztof Pazio: Jako misjonarze w Kamerunie niesiemy ludziom Dobrą Nowinę i potwierdzamy ją poprzez dzieła, które podejmujemy

Ks. Krzysztof Pazio: Jako misjonarze w Kamerunie niesiemy ludziom Dobrą Nowinę i potwierdzamy ją poprzez dzieła, które podejmujemy

„Pierwsze nasze wezwanie to niesienie Dobrej Nowiny, Ewangelii do tych ludzi, do których jesteśmy posłani i zarazem potwierdzanie tego, co głosimy poprzez dzieła, które podejmujemy. Zazwyczaj pracujemy z ludźmi ubogimi. Misjonarze są posyłani zawsze w te miejsca, które są opuszczone, zaniedbane” – powiedział w poranku „Siódma 9” ks. Krzysztof Pazio, marianin, misjonarz w Kamerunie. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiedział o swojej posłudze.

„Pierwsze nasze wezwanie to niesienie Dobrej Nowiny, Ewangelii do tych ludzi, do których jesteśmy posłani i zarazem potwierdzanie tego, co głosimy poprzez dzieła, które podejmujemy. Zazwyczaj pracujemy z ludźmi ubogimi. Misjonarze są posyłani zawsze w te miejsca, które są opuszczone, zaniedbane. Jako księża marianie od 20 lat pracujemy w Kamerunie” – mówił ks. Krzysztof.

„W Kamerunie pracuje siedmiu księży polskich, w tym jeden brat. Mamy już trzech kapłanów kameruńskich i mamy trzy placówki” – opowiadał.

Jak podkreślił: „Kościół afrykański jest Kościołem żywym. Liturgia tam jest bardzo żywa, przeżywana radośnie, dużo śpiewów i tańców. Niedzielna Msza św. trwa ponad dwie godziny i to się nie dłuży”.

„Jest tam zderzenie z rzeczywistością biedy. Przekazując słowo Boże, potwierdzamy je przez różne dzieła pomocy. Koncentrujemy się na dzieciach i młodzieży” – mówił gość poranka.

Więcej informacji można znaleźć na stornie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA