Otwórz player w nowym oknie

Łukasz Rzepecki: Nasze porozumienie z PSL-em jest porozumieniem programowym

Łukasz Rzepecki: Nasze porozumienie z PSL-em jest porozumieniem programowym

„Postulaty, z którymi ruch Kukiz'15 szedł do wyborów w 2015 roku, zostały wpisane do porozumienia programowego z PSL-em. Chodzi tu o zmianę obecnej ordynacji na ordynację mieszaną, obligatoryjne referendum z obniżonym progiem 30 proc., glosowanie przez Internet, wpisanie do pakietu antykorupcyjnego ustawy antykorupcyjnej, a także o wprowadzenie możliwości odwołania posła” – powiedział w poranku „Siódma 9” Łukasz Rzepecki. W rozmowie z Piotrem Otrębskim poseł Kukiz'15 mówił o szczegółach porozumienia ruchu Pawła Kukiza z Polskim Stronnictwem Ludowym.

„Ruch Kukiz'15 to nie tylko posłowie, których w tym momencie zostało u nas szesnastu. Kukiz'15 to także działacze, sympatycy, osoby które ufają Pawłowi Kukizowi. W tej kampanii chcemy stawiać nie tylko na pokazywanie się w telewizji, czy w radio. Przede wszystkim stawiamy na rozmowy bezpośrednie, na rozmowy twarzą w twarz z Polakami” – powiedział Łukasz Rzepecki.

Poseł skomentował decyzję władz klubowych o połączeniu sił z Polskim Stronnictwem Ludowym.

„Nasze porozumienie jest przede wszystkim porozumieniem programowym, które - mam nadzieję - uda się zrealizować. Postulaty, z którymi ruch Kukiz'15 szedł do wyborów w 2015 roku zostały wpisane do porozumienia programowego z PSL-em. Chodzi tu o zmianę obecnej ordynacji na ordynację mieszaną, obligatoryjne referendum z obniżonym progiem 30%, glosowanie przez Internet, wpisanie do pakietu antykorupcyjnego ustawy antykorupcyjnej, a także o wprowadzenie możliwości odwołania posła” – powiedział rozmówca Piotra Otrębskiego, który zapowiedział, że więcej szczegółów dotyczących wspólnego startu opinia poznamy w sobotę podczas konwencji w Płocku.

„Przez ostatnie 4 lata PSL się zmieniło. Ma ono twarz Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jeżeli będą stworzone silne listy oparte na lokalnych posłach, przedsiębiorcach i samorządowcach to uważam, że nasz wspólny projekt może się udać” – dodał poseł.

Poseł Rzepecki w 2015 roku kandydował w wyborach do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. W dzisiejszej rozmowie poranka „Siódma 9” tłumaczył, dlaczego nie jest już związany z partią Jarosława Kaczyńskiego.

„W 2017 zostałem wyrzucony z PiS za to, że jako jedyny poseł z ugrupowania rządzącego przeciwstawiłem się podwyżkom cen paliw. W 2018 również walczyłem o to, aby nie podwyższono cen paliw. Niestety tym razem rządowi udało się wprowadzić podwyżki” – powiedział Łukasz Rzepecki.

„Zawsze byłem przeciwny i zawsze będę przeciwstawiał się podwyższeniu podatków” – dodał poseł ruchu Kukiz'15, który jak na razie nie podjął jeszcze decyzji odnośnie swojego startu w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA