Otwórz player w nowym oknie

Marek Jakubiak: Federacja dla Rzeczypospolitej pójdzie do wyborów z Bezpartyjnymi Samorządowcami

Marek Jakubiak: Federacja dla Rzeczypospolitej pójdzie do wyborów z Bezpartyjnymi Samorządowcami

„Federacja dla Rzeczypospolitej zrzesza byłych członków ruchu Kukiz’15, którzy z Bezpartyjnymi Samorządowcami tworzą ideologię, z którą weszliśmy do Sejmu 4 lata temu. Tej idei nie godzi się zdradzać” – powiedział Marek Jakubiak. W rozmowie z Anną Skiepko poseł Jakubiak oceniał m.in. decyzję Pawła Kukiza o przejściu do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Bezpartyjni Samorządowcy tak naprawdę stworzyli Kukiza. To oni dali mu program i wypuścili go w wyborach na prezydenta w 2015 roku. Kukiz ich zdradził” – powiedział poseł, który w najbliższych wyborach do Sejmu prawdopodobnie będzie kandydował w Krakowie.

„Kukiz odwraca się od swojego elektoratu. 3/4 osób od Kukiza jest już w Prawie i Sprawiedliwości” – dodał poseł.

Zapytany o to, czy do wyborów przystąpi wspólnie z Piotrem „Liroyem” Marcem, odpowiedział:

„Liroy ma założoną partię i nie mieści się w formule Bezpartyjnych. Piotrek zbiera środowisko prawicowe i chce startować samodzielnie jako «Skuteczni». Trzymam za niego kciuki”.

„Nie idę do Sejmu po to, żeby tam być. Jestem propagatorem teorii, które chciałbym żeby nas wszystkich dotyczyły. (…) Chodzi mi m.in. o jednoprocentowy podatek przychodowy zamiast CIT, a także o emeryturę obywatelską” – powiedział rozmówca Anny Skiepko.

Na koniec rozmowy poseł Jakubiak ocenił przejście Pawła Kukiza do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Ten związek skończy się tym, że albo Paweł nie wejdzie do Sejmu, albo wejdzie i będzie tam jedynie samotnym wilkiem” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA