Otwórz player w nowym oknie

Piotr Trudnowski: Grzegorz Schetyna buduje ekipę na wybory w 2023 roku

Piotr Trudnowski: Grzegorz Schetyna buduje ekipę na wybory w 2023 roku

„Wygląda na to, że Grzegorz Schetyna buduje ekipę, ale nie na te wybory, a na przyszłe. Schetyna sięga po polityków, którzy są na politycznym aucie i powrót do polityki będą osobiście zawdzięczać jemu. Często robi to wbrew strukturom” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Trudnowski. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem prezes Klubu Jagiellońskiego mówił m.in o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Rozmowa Marcina Fijołka z Piotrem Trudnowskim rozpoczęła się od oceny ostatniej afery.

„Mamy do czynienia z daleko idącym przekroczeniem dobrych praktyk przez ministra Piebiaka. Jeśli screeny okażą się prawdziwe to możemy mówić o złamaniu prawa”– stwierdził Piotr Trudnowski.

„Część osób - w jakiś niezdrowy sposób kierujących się hejtem i nienawiścią środowiskową - zaczęto wykorzystywać do zorganizowanych działań. Jest to problem, że w Ministerstwie Sprawiedliwości pewne środowisko prawniczo-sędziowskie, które pałało bardzo dziwnymi uczuciami wobec innej części środowiska sędziowskiego, dało się wkręcić w niezdrowe emocje i układy” – dodał prezes Klubu Jagiellońskiego.

W dalszej części rozmowy rozmawiano głównie na temat kampanii wyborczej.

„Wszyscy zachowują się tak, jakby wyniki wyborów były już rozstrzygnięte. Jeśli nie dojdzie do wielkiego przełomu, dużego kryzysu, czy wyzwolenia emocji społecznej, która jest w stanie tę dynamikę zmienić, to wygląda na to, że PiS idzie po samodzielne rządy (z co najmniej taką większością jaką ma teraz)” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

„Obok tego wszystkiego na nowo musi układać się opozycja. Wygląda na to, że Grzegorz Schetyna buduje ekipę, ale nie na te wybory, a na przyszłe. Schetyna sięga po polityków, którzy są na politycznym aucie i powrót do polityki będą osobiście zawdzięczać jemu. Często robi to wbrew strukturom” – stwierdził Piotr Trudnowski.

Na koniec gość poranka odpowiedział na pytanie, skąd jego zdaniem – pomimo upływu lat - bierze się tak duże poparcie społeczne dla Prawa i Sprawiedliwości.

„Polacy poczuli, że po raz pierwszy ekipa, która przyszła do władzy, zrobiła to co obiecywała w obszarach, które dla wyborców były najważniejsze. Jest to novum w polskiej polityce. Drugą rzeczą, która pomaga rządom Prawa i Sprawiedliwości jest utrzymująca się dobra koniunktura gospodarcza. Jest to pewna zasługa 30 lat transformacji, w tym również 8 lat rządów PO” – zauważył gość poranka „Siódma 9”

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA