Otwórz player w nowym oknie

Marcin Makowski: Kluczem w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie mobilizacja

Marcin Makowski: Kluczem w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie mobilizacja

„Finisz tej kampanii jest zaskakująco nudny. Mam wrażenie jakby wszystkie emocje polityczne uleciały w końcówce wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kluczem w nadchodzących wyborach będzie mobilizacja” – powiedział w poranku „Siódma 9” Marcin Makowski (Do Rzeczy, WP.pl). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o zbliżających się wyborach parlamentarnych, a także o zagranicznych fake newsach wymierzonych w Polskę.

Rozmowa poranka dotyczyła m.in. trwającej kampanii wyborczej. Według redaktora Makowskiego do jej głównych tematów możemy zaliczyć m.in. system ochrony zdrowia.

„Jest to temat wymuszony trochę przez opinię publiczną. Politycy starają się do tego dopasować” – powiedział rozmówca Karola Gaca.

„Każda władza prędzej czy później rozbija się o służbę zdrowia. Służba zdrowia siłą rzeczy zawsze jest deficytowa, ponieważ często wykonuje zabiegi nieopłacalne z punktu widzenia wolnego rynku, ale zabiegi, które ratują życie (...)” – stwierdził red. Makowski.

Zdaniem gościa poranka kończąca się kampania wyborcza nie jest kampanią interesującą. Według niego wpływ na taką dynamikę kampanijną mają m.in. majowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

„Finisz tej kampanii jest zaskakująco nudny. Mam wrażenie jakby wszystkie emocje polityczne uleciały w końcówce wyborów do Parlamentu Europejskiego. Kluczem w nadchodzących wyborach będzie mobilizacja” – przyznał dziennikarz „Do Rzeczy”.

Pod koniec rozmowy poruszono wątek tzw. fake newsów uderzających w dobre imię Polski. Redaktor Makowski skupił się na głośnym ostatnio działaniu mediów izraelskich.

„Jeden z izraelskich portali podał, że prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku miał powiedzieć, że to Izrael jest odpowiedzialny za falę antysemityzmu w Polsce. Portal podał to jako fakt, na dodatek umieścił tę informację w tytule swojego artykułu” – powiedział rozmówca Karola Gaca, który zwrócił uwagę na fakt, że słowa przypisywane prezydentowi Dudzie, wypowiedział kto inny (w szerszym kontekście).

„Mamy sytuację podobną do tej z lutego br., kiedy to Polacy rzekomo zniszczyli cmentarz żydowski w Świdnicy. (…) Dla mnie te sytuacje pokazują zorganizowaną akcję przeciwko Polsce” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA