Otwórz player w nowym oknie

Roman Trzaskalik: Jeśli na co dzień współpracuje się z Bogiem, to mimo przeszkód daje się prowadzić swój biznes

Roman Trzaskalik: Jeśli na co dzień współpracuje się z Bogiem, to mimo przeszkód daje się prowadzić swój biznes

„Katolicki przedsiębiorca to człowiek taki sam jak każdy inny, ale wyróżnia się tym, że w swojej codziennej postawie (także w życiu zawodowym) próbuje przestrzegać dziesięciu przykazań. Jeśli współpracuje się z Bogiem na co dzień, to mimo przeszkód daje się prowadzić swój biznes nie tylko ku swojemu zadowoleniu, ale także swoich bliskich, pracowników, kontrahentów” – powiedział w poranku „Siódma 9” Roman Trzaskalik (Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res). W rozmowie z Piotrem Otrębskim zapraszał na Pielgrzymkę Przedsiębiorców na Jasną Górę.

Kim jest katolicki przedsiębiorca? Zdaniem Romana Trzaskalika jest to człowiek, który w swoim biznesie stara się przestrzegać zasad Dekalogu.

„Katolicki przedsiębiorca to człowiek taki sam jak każdy inny, ale wyróżnia się tym, że w swojej codziennej postawie (także w życiu zawodowym) próbuje przestrzegać dziesięciu przykazań. Jeśli współpracuje się z Bogiem na co dzień, to mimo przeszkód daje się prowadzić swój biznes nie tylko ku swojemu zadowoleniu, ale także swoich bliskich, pracowników, kontrahentów” – powiedział rozmówca Piotra Otrębskiego.

„Jako Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res jesteśmy środowiskiem, które myśli podobnie, które wyznaje podobne zasady i stara się żyć w duchu Ewangelii. Naszym celem jest budowanie dobra wspólnego” – dodał Trzaskalik.

Mottem tegorocznej pielgrzymki przedsiębiorców będą słowa: „Wszystko zostało Wam powierzone”.

Jak zaznaczył gość poranka Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res nie jest grupą zamkniętą.

„Jesteśmy gronem otwartym. Polega to na tym, że nasi członkowie znajdują osoby, którym proponują przyjście do nas. Rekomendacje może otrzymać przedsiębiorca, który w swoim życiu stara się dawać świadectwo tego, że jest chrześcijaninem, a także przedsiębiorca, który odniósł już jakiś sukces biznesowy i tym sukcesem chce się podzielić” – powiedział Roman Trzaskalik zapraszając w imieniu abp. Józefa Kupnego 6 października na pielgrzymkę na Jasną Górę. Wśród prelegentów na wspomnianym spotkaniu m.in. Roman Kluska.

Więcej informacji: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA