Otwórz player w nowym oknie

Adam Borowski: „Elita postpeerelowska jest bardzo mocna, bo nie została tknięta”

Adam Borowski: „Elita postpeerelowska jest bardzo mocna, bo nie została tknięta”

 

„Elita posrpeerelowska jest bardzo mocna, bo nie została tknięta przez III RP. Procesy, jakie się odbyły, są absolutnie śladowe i na bardzo niskich funkcjonariuszach bezpieczeństwa” – wyjaśnił Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL, gość Agnieszki Borowskiej w poranku „Siódma – Dziewiąta”.

„Elita postpezetpeerowska służb specjalnych ma się doskonale, przejęła cześć gospodarki, jest znakomicie ustawiona i często z tylnego siedzenia bardzo mocno steruje” – podkreślił.

Media, służby specjalne, sądy to najgorsze pod względem wpływów obszary państwa. „Ludzi z tak wysokich stanowisk w tych sektorach powinien weryfikować Instytut Pamięci Narodowej. To jest jasne (…) są ludzie, którzy znają się na papierach, umieją je ocenić. Wiarygodność IPN jest oczywista”.

„Przypadków zaginięć lub kradzieży jest wiele, tak jak przedmiotem śledztwa powinny być zaginione dokumenty Wałęsy, które wziął. Wszędzie, gdzie dokumenty są kradzione lub niszczone, tam powinno być śledztwo” – dodał Adam Borowski.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA