Otwórz player w nowym oknie

Tomasz Rzymkowski: „Świadkowie zeznający w sprawie Amber Gold boją się stygmatyzacji”

Tomasz Rzymkowski: „Świadkowie zeznający w sprawie Amber Gold boją się stygmatyzacji”

„Każdy Polak śledzący prace komisji ds. Amber Gold dostrzega chyba szereg zaniechanych działań wielu instytucji oraz taktykę procesową świadków” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Tomasz Rzymkowski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. „Te osoby obawiają się odpowiedzialności prawno-karnej, stygmatyzacji środowiskowej oraz próbują zatrzeć ślady mocodawców” – dodał.

„W mojej ocenie Amber Gold to powiązania wynikające z trójmiejskiego świata przestępczego, powiązanego ze służbami specjalnymi PRL. Politycy spinali to wszystko w całość i stworzono w ten sposób system zamknięty. Wiedza Michała Tuska, Donalda Tuska i działaczy PO była wystarczająca, żeby podjąć odpowiednie działania. Państwo polskie nie przewidziało upadku Amber Gold i ewidentnie nie było żadnych działań zmierzających do ochrony pieniędzy Polaków” – ocenił gość Agnieszki Borowskiej. „Komisja Śledcza działa bardzo rzetelnie i merytorycznie, a presja publiczna dotycząca szybszego przesłuchania Tuska nic nie zmieni” – poinformował Rzymkowski.

„Tusk, będąc premierem, prowadził ewidentną politykę prokremlowską. Teraz wydaje się być zgraną kartą. Elity europejskie nie są już zainteresowane współpracą z Tuskiem, mówiąc brutalnie, jest on dla nich nikim” – stwierdził Tomasz Rzymkowski. „Słabość opozycji przyciąga Tuska z powrotem do polskiej polityki” – skomentował.

Rzymkowski odniósł się także do zmian personalnych w prezydium Kukiz’15. „Zmienił się układ sił w naszym klubie i w drodze głosowania zostało zmienione i rozszerzone prezydium bez Marka Jakubiaka” – powiedział.

 

 

 

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA