Otwórz player w nowym oknie

Nicholas Siekierski: „Polski rząd nie ma dobrego systemu informowania po angielsku”

Nicholas Siekierski: „Polski rząd nie ma dobrego systemu informowania po angielsku”

„Moim zdaniem w tej chwili rząd polski nie ma bardzo dobrego systemu komunikowania swoich poglądów, informacji o Polsce w języku angielskim, skierowanego na Zachód” – taki brak jako podstawowy w relacjach polsko-amerykańskich wskazał Nicholas Siekierski z Instytutu Wolności, ekspert ds. polityki amerykańskiej.

W rozmowie z Piotrem Otrębskim wskazał także, że kupowanie przez Polskę gazu z USA jest dobrym krokiem, ale także dopiero początkiem długiego procesu uniezależnienia się od Rosji.

„Polska powinna dążyć, żeby nie być uzależniona od gazu rosyjskiego, żeby mieć inne źródła energii. Myślę, że dostarczanie gazu z Ameryki to będzie pozytywny krok w tę stronę. (…) To jest dopiero pierwszy krok, to jest bardzo długi proces, żeby rozbudować tę sieć energetyczną i sprowadzać gaz z innych miejsc. Ale myślę, że to też jest ważnym symbolem, że Polska dąży do czegoś nowego. Myślę, że to jeszcze potrwa kilka lat, zanim to będzie naprawdę na dużą skalę”.

Powrócono także do płomiennego przemówienia wygłoszonego w lipcu w Warszawie przez amerykańskiego prezydenta.

„Myślę, że przemówienie Trumpa w Warszawie to było najlepsze przemówienie w jego karierze politycznej (…) Było na pewno skierowane na cały świat, ale głównie na Zachód szeroko rozumiany, że Polska jest ważną częścią Zachodu, że są poważne zagrożenia przeciwko Zachodowi i że potrzebni są mocni sojusznicy. Nie tylko mocni jeżeli chodzi o sprawy militarne, ale też moralne. I myślę, że Polska jest dla Zachodu takim kluczowym symbolem chrześcijaństwa i lojalności wobec zasad naszej cywilizacji” – powiedział gość poranka.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA