Otwórz player w nowym oknie

Piotr Grzybowski: „Sądownictwo przez lata wzbraniało się przed oceną społeczną”

Piotr Grzybowski: „Sądownictwo przez lata wzbraniało się przed oceną społeczną”

„Warto prześledzić karierę zawodową niektórych sędziów, zwłaszcza z apelacji krakowskiej. (...) W sposób bezczelny realizowano proceder wyciągania pieniędzy. Te osoby, które w tym uczestniczyły, czuły się absolutnie bezkarne. Nawet jeśli cokolwiek wyjdzie po latach jako niezgodne z prawem, to ludzie ci będą mieli zagwarantowane bezpieczeństwo. Temu służyła sieć powiązań” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Piotr Grzybowski, publicysta, gość Piotra Otrębskiego.

„W wyniku działań CBA zatrzymano byłych dyrektorów sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, Sądu okręgowego w Kielcach i ośmiu dyrektorów różnych sądów apelacyjnych w Krakowie. Straty Skarbu Państwa wynikające z korupcji działalności urzędników szacuje się nawet na trzydzieści pięć milionów złotych” – zwrócił uwagę gość poranka.

Piotr Grzybowski dodał: „Sądownictwo to (...) najbardziej powszechne dla nas środowisko, dla wszystkich Polaków, które powinno działać na naszą rzecz, sprawnie, a przez lata wzbraniało się od weryfikacji i oceny społecznej za swoje dokonania”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA