Otwórz player w nowym oknie

Monika Mimi Wydrzyńska: Przesłanie płyty Małego TGD „Wyspa skarbów” to wiara, nadzieja i miłość

Monika Mimi Wydrzyńska: Przesłanie płyty Małego TGD „Wyspa skarbów” to wiara, nadzieja i miłość

„Płyta «Wyspa skarbów» opiera się o główny trzon, czyli wiarę, nadzieję i miłość. To jest najważniejszym przesłaniem i pointą tej płyty. Udało nam się uchwycić wiele różnych wątków” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Monika Mimi Wydrzyńska. W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedziała o nowej płycie Małego TGD i o działaniach Szkółki TGD.

„Płyta opiera się o główny trzon, czyli wiarę, nadzieję i miłość. To jest najważniejszym przesłaniem i pointą tej płyty. Udało nam się uchwycić wiele różnych wątków. Piotr Nazaruk, który jest głową TGD, dużego i małego, i który napisał większość kompozycji na tę płytę, wplótł tam wiele ciekawych treści” – opowiadała.

Zapytana, czy płyta jest podobna w brzmieniu do pierwszej, odpowiedziała:

„Za produkcję płyty znów odpowiadają Piotr Nazaruk i Mikołaj Trybulec, ten sam skład, co przy pierwszej płycie. Jest to więc elektroniczny pop z trochę żartobliwymi, chociaż momentami poważnymi tekstami. Stylistyka muzyczna jest bardzo podobna”.

Przybliżyła także, jak funkcjonują Szkółki TGD.

„W szkółce TGD każde z naszych dzieci jest bardzo ważne. Spotykamy się raz w tygodniu. W warszawskim oddziale szkółki mamy ponad 150 dzieci. To prawdziwa muzyczna Boża armia. Na początku zajęć rozmawiamy, co u nas słychać i za każdym razem zostawiamy dzieciom przestrzeń, żeby mogły powiedzieć, o co chciałyby się tego dnia pomodlić i co u nich. Potem mamy emisję głosu i uczymy się piosenek”.

„To jest wyjątkowy czas spotkania. Staramy się je integrować, staramy się mówić, czym jest śpiewanie w zespole. To wszystko jest osadzone w duchu uwielbienia. Staramy się dzieciom mówić, że to nie jest projekt, w którym działamy tylko po to, żeby drogą castingów dość do grania koncertów czy coś w tym stylu. Tutaj w ogóle nie o to chodzi. Bardzo się cieszę, że dzieciaki otwierają swoje serca i mamy wspaniały skład dzieci w całej Polsce” – mówiła.

„Bardzo nam zależało, żeby stworzyć bezpieczne, dobre miejsce dla dzieci, do którego będą chciały wracać nie dlatego, że uczymy się w profesjonalny sposób śpiewać i potem możemy wystąpić na dużej scenie. Oczywiście to jest bardzo atrakcyjne, ale w tych zajęciach nie to jest trzonem. Staramy się, żeby dawać dobre, bezpieczne i fajne miejsce dla dzieci” – zaznaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA