Otwórz player w nowym oknie

Jarosław Sellin: Niezależnie od tego kto będzie przewodniczył sejmowej komisji, nic przez nią nie przejdzie bez woli Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Sellin: Niezależnie od tego kto będzie przewodniczył sejmowej komisji, nic przez nią nie przejdzie bez woli Zjednoczonej Prawicy

„Jest taki zwyczaj w Sejmie, że na prawie 30 komisji trzeba się uczciwie podzielić. Uspokajam i gwarantuję, że w każdej komisji to my mamy większość. Niezależnie od tego kto będzie przewodniczył sejmowej komisji, nic przez nią nie przejdzie bez woli Zjednoczonej Prawicy” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jarosław Sellin - wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił m.in. o tym dlaczego przedstawicielka Lewicy stanęła na czele sejmowej komisji ds. Rodziny.

Rozmowa rozpoczęła się od przedstawienia celów rządu na nową kadencję parlamentu. Według ministra Sellina najważniejszym zadaniem na najbliższe 4 lata jest dalsze polepszanie bytu materialnego Polaków.

„Chodzi nam o realizację wizji Polski jako państwa dobrobytu” – powiedział minister zaznaczając, że rząd będzie dążył do zmniejszenia różnic w zarobkach Polaków i naszych zachodnich sąsiadów.

„Za naszych rządów państwo zaczęło wypełniać swoje zadania. Polityki zaczęły być czynne. Zabrano możliwości okradania państwa przez różne grupy mafijne. Pokazujemy, że realizowanie ambitnych projektów przy jednoczesnym braku zadłużania państwa jest możliwe” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka.

Gość poranka „Siódma 9” skomentował decyzję dotyczącą przekazania przewodniczenia sejmowej komisji ds. Rodziny posłance Lewicy – Magdalenie Biejat.

„Jest taki zwyczaj w Sejmie, że na prawie 30 komisji trzeba się uczciwie podzielić. Uspokajam i gwarantuję, że w każdej komisji to my mamy większość. Niezależnie od tego kto będzie przewodniczył komisji, nic przez nią nie przejdzie bez woli Zjednoczonej Prawicy. Jeszcze raz uspokajam naszych wyborców - nawet jeśli na czele komisji ds. Rodziny stoi przedstawiciel Lewicy – to większość w głosowaniach komisji będą mieli politycy Zjednoczonej Prawicy” – gwarantował Jarosław Sellin.

„Ochrona życia jest przedmiotem naszej nieuchronnej troski. Przyjęcie w poprzedniej kadencji programu «za życiem», realnie pomaga osobom, które decydują się na posiadanie dzieci” – dodał minister i jednocześnie zadeklarował, że zagłosowałby za ustawą zakazującą aborcji ze względu na przesłanki eugeniczne.

„Uważam, że z powodu tego, że dziecko jest chore powinniśmy się o nie zatroszczyć, a nie je zabijać” – powiedział min. Sellin.

Pod koniec rozmowy poranka wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ocenił prezydenturę Andrzeja Dudy.

„To dobry prezydent, ambitnie działający jako polityk. Jest bardzo aktywnym prezydentem, wspierającym dobre ustawy. Kto będzie jego głównym kontrkandydatem – nie wiem. Wiem, że nikogo nie można lekceważyć” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA