Otwórz player w nowym oknie

Olga Ślepowrońska o akcjach „Spa w ogrodzie. Wspieramy mamy” i „Niech się nie marnuje”

Olga Ślepowrońska o akcjach „Spa w ogrodzie. Wspieramy mamy” i „Niech się nie marnuje”

„Na bazarach, w sklepach i piekarniach marnuje się bardzo dużo jedzenia. Uważamy, że marnowanie jedzenia jest nieetyczne, dlatego też nawiązujemy kontakt ze sprzedawcami, od których przygarniamy towar, który nadal jest dobry, ale nie został sprzedany i prawdopodobnie trafiłby do śmieci. Dzięki pomocy wolontariuszy pozyskaną żywność przekazujemy bliskim osób z niepełnosprawnością lub bezpośrednio osobom, które mają problem z mobilnością” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Olga Ślepowrońska. Rozmówczyni Marcina Fijołka opowiedziała o tym, w jaki sposób pomaga innym.

„Prowadzimy projekt «SPA w ogrodzie. Wspieramy mamy». Docieramy nie tylko do mam, ale także do bliskich osób z niepełnosprawnościami. Staramy się zatroszczyć o to, żeby bliscy osób z niepełnosprawnością miały dostęp do sieci wsparcia. Tworzymy strefy relaksu, gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę, a mamom zapewniamy w tym czasie różne przyjemności dla ciała i ducha” – powiedziała Olga Ślepowrońska, który wspomniała także o innej współtworzonej przez siebie akcji.

„W Warszawie rozkręcamy akcję «niech się nie marnuje». Zależy nam na wsparciu mam i nie marnowaniu żywności. Na bazarach, w sklepach, w piekarniach marnuje się bardzo dużo jedzenia. Uważamy, że marnowanie jedzenia jest nieetyczne, dlatego też nawiązujemy kontakt ze sprzedawcami, od których przygarniamy towar, który nadal jest dobry, ale nie został sprzedany i prawdopodobnie trafiłby do śmieci. Dzięki pomocy wolontariuszy pozyskaną żywność przekazujemy bliskim osób z niepełnosprawnością lub bezpośrednio osobom, które mają problem z mobilnością” – dodał gość poranka „Siódma 9”.

„Zachęcam, żeby na własną rękę rozglądać się i zobaczyć czy obok nas nie mieszka sąsiad, który potrzebuje pomocy”– powiedziała Olga Skowrońska, która podkreśliła, że każdy z nas jest zdolny do pomocy drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i do zainteresowania się omawianym projektem.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA