Otwórz player w nowym oknie

Lidia Anna Waśko: Od nabożeństwa pierwszosobotniego tak naprawdę zależą losy świata

Lidia Anna Waśko: Od nabożeństwa pierwszosobotniego tak naprawdę zależą losy świata

„Spełnij prośbę Matki” to publikacja, która ma pomóc w celebracji pierwszych sobót miesiąca poprzez pogłębioną medytację nad tajemnicami różańca. Jej autorką jest Lidia Anna Waśko, która w czwartkowym poranku „Siódma 9” opowiadała o swojej książce wydanej przez Wydawnictwo Fronda. Autorka podkreśliła, że jej głównym celem było rozpropagowanie pierwszosobotnich nabożeństw oraz pomoc w ich prowadzeniu.

„Istotą tego nabożeństwa jest wynagradzanie Maryi za grzechy popełnione przeciw Jej Niepokalanemu Sercu” – mówiła Lidia Anna Waśko.

Nabożeństwa pierwszych sobót stanowią cześć orędzia objawień fatimskich. Lidia Anna Waśko mówiła o tym, że ludzkie grzechy bardzo ranią serce Maryi.

„Nawet podczas objawień dzieciom, one widziały serce otoczone cierniami, które są symbolem wielkiego cierpienia. Maryja prosiła o wynagrodzenie z tego powodu, że w ten sposób można uratować grzeszników, którzy idą do piekła. Od tego nabożeństwa tak naprawdę zależą losy świata”.

Jednym z celów tej modlitwy jest to, aby ludzie poznali i pokochali Maryję.

„Rzeczywiście te nabożeństwa przybliżają do Matki Najświętszej. Ludzie niestety nie znają ogromnego znaczenia tego nabożeństwa. Może dlatego nie jest to nabożeństwo praktykowane tak szeroko, bo ludzie – tak jak ja kiedyś – nie zdają sobie sprawy, jak jest ono ważne i o co tak naprawdę w nim chodzi. Myślę, że jest to po prostu jakaś tam modlitwa, którą część osób praktykuje, ale mało ważna”.

Nabożeństwo pierwszych sobót polega na spowiedzi w pierwszą sobotę miesiąca, przyjęciu Komunii Świętej, odmówieniu różańca wynagradzającego oraz 15-minutowej medytacji.

Maryja zapowiedziała je po raz pierwszy w Fatimie 13 czerwca 1917 roku podczas II objawienia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA