Otwórz player w nowym oknie

Tomasz Lewandowski: Program „Zdrowe Love” jest przesiąknięty ideologią gender. Rodzice protestują przeciwko wprowadzaniu go w szkołach

Tomasz Lewandowski: Program „Zdrowe Love” jest przesiąknięty ideologią gender. Rodzice protestują przeciwko wprowadzaniu go w szkołach

Miasto Gdańsk realizuje szkodliwy program seksualizacji dzieci i młodzieży – oceniają przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk. Program „Zdrowe Love” prowadzony w kilku gdańskich szkołach ponadpodstawowych. Materiały zostały przygotowane jako część modułu edukacyjnego programu in vitro „Program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska na lata 2017-2020”. Tomasz Lewandowski ze stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk stwierdził w czwartkowym poranku „Siódma 9”, że „Zdrowe Love” to program przesiąknięty ideologią gender.

Przeciwko programowi od miesięcy protestują rodzice, którzy nie zgadzają się na deprawację swoich dzieci. Wczoraj przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk po raz pierwszy spotkali się z władzami miasta w tej sprawie.

„Nakreślony został pewien drogowskaz. W poniedziałek ma zostać przedstawione pismo z urzędu miejskiego do Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, które ma określić pewne parametry techniczne zarzutów do tego programu. W ciągu 2 tygodni mamy je opracować i zastanowić się nad formą debaty. Po 2 tygodniach eksperci urzędu przyjrzą się tym zarzutom i docelowo zmierzać będziemy – bo taki jest nasz cel – do otwartej debaty”.

Zostały wyszczególnione trzy obszary zagadnień. Są to wady prawne programu, rzetelna wiedza medyczna i skutki seksualizacji – nad tym stowarzyszenie będzie pracować.

Jak przekonuje Tomasz Lewandowski, ten program oswaja młodych ludzi z treściami z zakresu ideologii LGBT.

„Mówi się o związkach homoseksualnych, o rodzinie jednopłciowej z dziećmi, zachęca się do nieograniczonego korzystania z masturbacji, jest cały moduł poświęcony antykoncepcji bez żadnych informacji na temat skutków ubocznych, mowa jest o nieograniczonym prawie do przerywania ciąży”.

Rozmowa Jarosława Wydry z Tomaszem Lewandowskim ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk w całości do odsłuchania poniżej.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA