Otwórz player w nowym oknie

Krzysztof Wołodźko: Mamy teraz do czynienia z wojną urzędnika wybranego przez PiS z samym PiS-em

Krzysztof Wołodźko: Mamy teraz do czynienia z wojną urzędnika wybranego przez PiS z samym PiS-em

„Pan Marian Banaś, ku zaskoczeniu dużej części polityków Prawa i Sprawiedliwości, idzie w całej sprawie w zaparte. Mamy do czynienia z wojną urzędnika wybranego z nominacji PiS, z samym PiS-em. To nie tylko problem wizerunkowy, ale i instytucjonalny” – powiedział w poranku „Siódma 9” Krzysztof Wołodźko („Gazeta Polska Codziennie”). Rozmowa Jarosława Wydry.

Głównym tematem pierwszej porannej rozmowy poranka była sprawa Mariana Banasia.

„Pan Marian Banaś, ku zaskoczeniu dużej części polityków Prawa i Sprawiedliwości, idzie w całej sprawie w zaparte. Mamy do czynienia z wojną urzędnika wybranego z nominacji PiS, z samym PiS-em. To nie tylko problem wizerunkowy, ale i instytucjonalny” – powiedział Krzysztof Wołodźko.

„Jeśli sprawa nie przybierze sądowego przebiegu to ciągle będziemy mieć do czynienia z pewnymi podchodami. Dopóki w sprawie istotną rolę będzie odgrywał immunitet, to działania wobec Banasia będą utrudnione. W ostatnich akcjach widać sporą stanowczość i polityczny gniew wobec Mariana Banasia. Fakt zatrzymania syna i przeszukań wśród rodziny pokazują, że sprawa jest na ostrzu noża” – stwierdził rozmówca Jarosława Wydry.

Pod koniec rozmowy Krzysztof Wołodźko skomentował powołanie Jolanty Turczynowicz-Kieryłło na nową szefową sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

„Niektórzy komentatorzy mówią, że jest to osoba związana z Porozumieniem Jarosława Gowina i, że jest to ukłon w stronę tego środowiska ze strony otoczenia prezydenta Dudy. Wybór Turczynowicz-Kieryłło poszerza politycznie pewne spektrum oddziaływania Andrzeja Dudy” – powiedział gość poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA