Otwórz player w nowym oknie

Marcin Wikło: Ostatnie działania firm takich jak Orlen czy LOT pokazują, że należy mieć swój przemysł i swoje przedsiębiorstwa

Marcin Wikło: Ostatnie działania firm takich jak Orlen czy LOT pokazują, że należy mieć swój przemysł i swoje przedsiębiorstwa

„Działania takich firm jak Orlen czy LOT pokazują, że należy mieć swój przemysł i swoje przedsiębiorstwa. LOT jest sztandarowym przykładem tego, że to bezcenne mieć własne linie lotnicze. Imponujące jest także podejście polskich przedsiębiorców, którzy nie mają obowiązku włączania się w walkę z koronawirusem, a jednak przekazują własne środki na jego zwalczanie. Widać w tym poczucie wspólnoty narodowej” – powiedział Marcin Wikło (wPolityce.pl, „Tygodnik Sieci”). W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił m.in. o wpływie koronawirusa na kampanię prezydencką.

„Wygląda na to, że Polacy zgodzili się zaproponowane nam kilkanaście dni temu pewne nadmierne działania. Kiedy zamknięto szkoły mieliśmy 30 osób zarażonych i nie było ofiary śmiertelnej, wydawało nam się, że to science-fiction, że ktoś dybie na naszą wolność. Okazuje się, że była to ścieżka słuszna. Akcja «zostań w domu» przynosi skutki. Minister Szumowski i premier Morawiecki są mistrzami komunikacji. Rzetelna komunikacja to coś, co się Polakom należy” – powiedział Marcin Wikło.

W rozmowie poruszono temat kampanii wyborczej.

„Kampania wyborcza formalnie trwa, nie została zawieszona, wybory nie są odwołane. Od części opozycji słyszymy, że prezydent Duda prowadzi kampanię na koronawirusie. Z drugiej strony, gdyby był nieaktywny, gdyby się zamknął w pałacu, pewnie słyszelibyśmy od opozycji, że stchórzył, że milczy i nic nie robi” – stwierdził rozmówca Piotra Otrębskiego. Zdaniem gościa poranka jest jeszcze za wcześnie, aby decydować o przesunięciu majowych wyborów prezydenckich.

„Jesteśmy świadomi tego, że to czego świadkami jesteśmy teraz, nie jest normalną kampanią. Z drugiej strony jest jeszcze ponad 50 dni do wyborów. Minister Szumowski mówił o 7-10 dniach, po których będziemy mogli przyjąć jakąś realną strategię na przyszłość. Na razie wszystko dzieje się tu i teraz. Dajmy sobie chwilę. Nadmierne środki wprowadzone przez rząd pokazują, że jeśli trzeba będzie wprowadzić stan klęski żywiołowej, to on zostanie wprowadzony bez względu na to, czy będzie to skutkować przesunięciem wyborów, czy też nie” – dodał red. Wikło.

Pod koniec pierwszej rozmowy wtorkowego poranka dziennikarz docenił ostatnie działania części polskich firm.

„Działania takich firm jak Orlen czy LOT pokazują, że należy mieć swój przemysł i swoje przedsiębiorstwa. LOT jest sztandarowym przykładem tego, że to bezcenne mieć własne linie lotnicze. Imponujące jest także podejście polskich przedsiębiorców, którzy nie mają obowiązku włączania się w walkę z koronawirusem, a jednak przekazują własne środki na jego zwalczanie. Widać w tym poczucie wspólnoty narodowej” – powiedział Marcin Wikło.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA