Otwórz player w nowym oknie

Paweł Lisiecki: Koronawirus jest też uderzeniem w gospodarkę. Trzeba zastanowić się nad tym, jak ulżyć pracownikom i przedsiębiorcom

Paweł Lisiecki: Koronawirus jest też uderzeniem w gospodarkę. Trzeba zastanowić się nad tym, jak ulżyć pracownikom i przedsiębiorcom

„Przez epidemię zostaną zerwane więzi gospodarcze. One oczywiście są do odbudowania. Koronawirus jest uderzeniem w gospodarkę i w funkcjonowanie przedsiębiorstw. Istnieją firmy, które muszą nadal działać, aby zapewnić sprawne działanie państwa, ale w innych przedsiębiorstwach działalność jest zawieszana. Trzeba zastanowić się nad tym, jak ulżyć pracownikom i przedsiębiorcom” – powiedział w poranku „Siódma 9” poseł Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość). W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o pomysłach na łagodzeniu skutków nadchodzącego kryzysu gospodarczego.

Koronawirus może doprowadzić do upadku wielu przedsiębiorstw. Mamy już symptomy kryzysu gospodarczego. Jak rząd powinien zareagować na ten problem?

„Przez epidemię zostaną zerwane więzi gospodarcze. One oczywiście są do odbudowania. Koronawirus jest uderzeniem w gospodarkę i w funkcjonowanie przedsiębiorstw. Istnieją firmy, które muszą nadal działać, aby zapewnić sprawne działanie państwa, ale w innych przedsiębiorstwach działalność jest zawieszana. Trzeba zastanowić się nad tym, jak ulżyć pracownikom i przedsiębiorcom” – powiedział poseł PiS.

Zdaniem Pawła Lisieckiego istnieją pomysły na pomoc tym, których kryzys dosięgnie najbardziej.

„Według mnie niezbędna będzie forma zwolnień podatkowych. Niepobieranie części podatków to najprostsza metoda (chodzi o niepobieranie obowiązkowej składki ZUS w przypadku składki emerytalno-rentowej). Trzeba jednocześnie wyważyć to wszystko w taki sposób, żeby organizm, którym jest państwo, mógł dalej sprawnie funkcjonować” – powiedział rozmówca red. Otrębskiego.

Pod koniec rozmowy poruszono wątek pomocy oferowanej osobom starszym przez wolontariuszy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA