Otwórz player w nowym oknie

Katarzyna Olubińska: Moją książką chciałam dodać kobietom wiary w siebie i pokazać, że nie ma kobiet idealnych, które żyją bez problemów

Katarzyna Olubińska: Moją książką chciałam dodać kobietom wiary w siebie i pokazać, że nie ma kobiet idealnych, które żyją bez problemów

„To jest książka o życiu. To są rozmowy takie, jak podczas rozmów z przyjaciółkami, kiedy siadamy i bez udawania, bez masek, bez pośpiechu rozmawiamy o tym, co nas boli, co mamy w sercu, o czym myślimy, często o naszych bliskich, o których się martwimy. Muszę powiedzieć, że nie przypuszczałam, ta książka powstaje na taki właśnie czas, kiedy rozmowy o bliskości, o nadziei, o sile miłości, o sile wiary będą takie aktualne. Wydawało mi się, że bardzo potrzebny jest taki głos, bo pędzimy na co dzień, jesteśmy pochłonięte swoimi obowiązkami, wyzwaniami, które stawia przed nami życie i bardzo chcemy im sprostać, a zapominamy o sobie, o tym, co w życiu ważne. To jest książka bardzo o sile wiary, że bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, a z wiarą potrafimy góry przenosić” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Katarzyna Olubińska. W rozmowie z Anną Czytowską opowiedziała o swojej książce „Kobieta w wielkim mieście” (Wydawnictwo WAM).

Książka zawiera rozmowy z ośmioma kobietami. Są to: Agnieszka Amaro, Anna De, Bovska, Joanna Jędrzejczyk, Anna Karwan, Paulina Krupińska-Karpiel, Magdalena Lamparska, Marta Żmuda Trzebiatowska. Jak mówiła autorka:

„To osiem kobiet, które mnie osobiście zainspirowały, które mają w sobie jakieś światło, jakąś nadzieję, jakąś niezwykłą historię, którą postanowiłam w tej książce odkryć dla innych kobiet, żeby dodać im wiary w siebie, dać poczucie, że nie są same z tym, co przeżywają i że kobiety, które są obok, nie są aż tak idealne, jak im się wydaje i że ich życie jest bez problemów”.

„Jak wymieniałam te nazwiska swoim koleżankom, jak powstawała książka, i pytałam, z czym im się one kojarzą, padały takie słowa: piękne, kobiety sukcesu, interesujące. Mało kto powiedział: wiara albo np. kompleksy. To jest oczywiste, że za każdym z nas stoi jakaś historia, momenty, które nas budują. Tak samo te dziewczyny muszą zmagać z różnymi trudnościami i musiały dotknąć różnych momentów w sobie, przewalczyć różne sytuacje, czasami bardzo dramatyczne, żeby być w tym miejscu, gdzie są” – opowiadała.

Zaznaczyła, że rozmowy są bardzo szczere i często trudne.

„To jest książka o życiu. To są rozmowy takie, jak podczas rozmów z przyjaciółkami, kiedy siadamy i bez udawania, bez masek, bez pośpiechu rozmawiamy o tym, co nas boli, co mamy w sercu, o czym myślimy, często o naszych bliskich, o których się martwimy. Muszę powiedzieć, że nie przypuszczałam, ta książka powstaje na taki właśnie czas, kiedy rozmowy o bliskości, o nadziei, o sile miłości, o sile wiary będą takie aktualne. Wydawało mi się, że bardzo potrzebny jest taki głos, bo pędzimy na co dzień, jesteśmy pochłonięte swoimi obowiązkami, wyzwaniami, które stawia przed nami życie i bardzo chcemy im sprostać, a zapominamy o sobie, o tym, co w życiu ważne. To jest książka bardzo o sile wiary, że bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, a z wiarą potrafimy góry przenosić”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA