Otwórz player w nowym oknie

Julia Wizowska: Upcycling, czyli jak wykorzystać śmieci

Julia Wizowska: Upcycling, czyli jak wykorzystać śmieci

„Po wyjeździe na Donbas wszystko w życiu mi się pozmieniało. Powiedziałam, że nie chcę więcej – przynajmniej na ten moment – wyjeżdżać na wojny, konflikty (…) Blog to był taki sposób na to, żeby się odstresować, wrócić do siebie, uporządkować myśli. To był sposób na radzenie sobie z negatywnymi emocjami, które się wyzwoliły w czasie tych wyjazdów. Zaczęłam dziergać ze ścinków bawełnianych. Zrobiłam dywan (…) potem pufę, i tak to się potoczyło” – powiedziała w poranku „Siódma – Dziewiąta” Julia Wizowska, dziennikarka, podróżniczka, autorka bloga nanowosmieci.pl, gość Jarosława Wydry.

Na swoim blogu Julia Wizowska popularyzuje idę upcyclingu, która różni się od downcyclingu tym, że przy tej metodzie „powstają rzeczy o wyższej wartości użytkowej, praktycznej, coś co się przyda, dłużej posłuży np. z makulatury nie powstanie papier makulaturowy, a bombki na świąteczne drzewko” – wyjaśniła Julia Wizowska.

„Na co dzień zmierzam w kierunku zero waste, staram się zlikwidować śmieci ze swojego otoczenia, nie biorę kolejnych śmieci, czyli foliówek ze sklepu. Na blogu pokazuję, jak można to zrobić, podsuwam jakieś pomysły, którymi można się zainspirować” – podkreśliła blogerka.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA