Otwórz player w nowym oknie

Ks. Grzegorz Burdyński: Ważne, żebym jako pasterz przełamał strach i w tym trudnym czasie nie bał się wyjść z pomocą do ludzi potrzebujących

Ks. Grzegorz Burdyński: Ważne, żebym jako pasterz przełamał strach i w tym trudnym czasie nie bał się wyjść z pomocą do ludzi potrzebujących

„W tym trudnym czasie ważne, żebyśmy się nie bali, żebyśmy przełamali strach. Chodzi mi szczególnie o nas, pasterzy, żebyśmy nie bali się wyjść do ludzi potrzebujących. Chcemy pokazać Kościół miłosierny” – powiedział w poranku „Siódma 9” ks. Grzegorz Burdyński MIC. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem marianin pracujący na co dzień w Kazachstanie, opowiadał o tym, jak wygląda jego misja w czasie pandemii.

Na początku rozmowy ks. Burdyński (na zdj. po prawej) przyznał, że świadomie nie skorzystał z możliwości powrotu do Polski na czas epidemii.

„Tutaj w Kazachstanie, dokładnie w Karagandzie, jesteśmy potrzebni miejscowym ludziom. Chcemy być z nimi w tym trudnym czasie” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Ksiądz Burdyński opowiadał o tym, jak zmieniła się jego praca w związku z epidemią koronawirusa.

„Doszło do diametralnej zmiany. Nasze spotkania z ludźmi w te Święta były znacząco utrudnione. W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla nich specjalne prezenty, aby mogli dobrze przeżywać Święta u siebie w domach. Cały czas kupujemy i rozwozimy produkty naszym parafianom, szczególnie tym najbiedniejszym” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

„Kościoły i inne świątynie są praktycznie zamknięte. Ma to wpływ na rozwój Mszy on-line” – dodał.

„W tym trudnym czasie ważne, żebyśmy się nie bali, żebyśmy przełamali strach. Chodzi mi szczególnie o nas pasterzy, żebyśmy nie bali się wyjść do ludzi potrzebujących. Chcemy pokazać Kościół miłosierny” – powiedział Marianin.

Pod koniec rozmowy ksiądz Grzegorz powiedział jeszcze jedną istotną rzecz.

„Jesteśmy tu nie tylko dla katolików, ale także dla prawosławnych i muzułmanów. Oni tez są naszymi braćmi” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA