Otwórz player w nowym oknie

Maciej Piotrowski: W relacjach z Ukrainą powoli wychodzimy z impasu

Maciej Piotrowski: W relacjach z Ukrainą powoli wychodzimy z impasu

„Wszystkich, którym zależy na poprawnych relacjach Polski z Ukrainą, powinno cieszyć, że do wizyty prezydenta w Charkowie w ogóle doszło. (...) Jesteśmy w pewnym kryzysie, ale widać, że wychodzimy z pewnego impasu” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Maciej Piotrowski z Instytutu Wolności.

Gość Marcina Fijołka komentował polsko-ukraińskie relacje i trudności, jakie targają codziennymi stosunkami między Warszawą a Kijowem: „Trudno jedną rozmową i jedną wizytą załatwić cały szereg spraw, które narosły w ostatnim czasie. Podjęto jednak kroki, które mogą do konkretów doprowadzić. Stworzono w sprawach historycznych komisję, podwyższając jej poziom na status wicepremierów” – zaznaczył.

Jak mówił Piotrowski, w całym procesie jest ważna postawa prezydenta Dudy, a także mediów, by te nie podsycały niepotrzebnie sporu. „Są kwestie historyczne, które są trudne, ale jest cała masa innych spraw: polityka bezpieczeństwa, inwestycje infrastrukturalne – i warto o nich mówić” – zaznaczył przedstawiciel Instytutu Wolności.

Piotrowski mówił również o źródłach problemu narastającego napięcia między Warszawą i Kijowem w ostatnim czasie.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA