Otwórz player w nowym oknie

Barbara Socha: Podstawowym warunkiem skuteczności polityki prorodzinnej jest jej stabilność

Barbara Socha: Podstawowym warunkiem skuteczności polityki prorodzinnej jest jej stabilność

„Karta Rodziny to jest deklaracja, która gwarantuje utrzymanie tego kierunku, który jako kraj obraliśmy 5 lat temu. To jest bardzo ważne z tego punktu widzenia. Z jednej strony jest tam podsumowanie tego, co udało się zrobić – a bardzo dużo udało się zrobić. Ale jest też pokazanie kierunku, w jakim chcemy pójść w kolejnych latach. Jeśli chodzi o politykę prorodzinną, to każdy fachowiec, naukowiec, demograf zwraca uwagę na jedną rzecz – podstawowym warunkiem skuteczności polityki prorodzinnej jest jej stabilność” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Barbara Socha, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. W rozmowie z ks. Tomaszem Trzaską przybliżyła, czym jest Karta Rodziny i zaprosiła do konkursu „Po pierwsze rodzina”.

10 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny. Jak mówiła minister Socha:

„Karta Rodziny to jest deklaracja, która gwarantuje utrzymanie tego kierunku, który jako kraj obraliśmy 5 lat temu. To jest bardzo ważne z tego punktu widzenia. Z jednej strony jest tam podsumowanie tego, co udało się zrobić, a bardo dużo udało się zrobić. Ale jest też pokazanie kierunku, w jakim chcemy pójść w kolejnych latach. Jeśli chodzi o politykę prorodzinną, to każdy fachowiec, naukowiec, demograf zwraca uwagę na jedną rzecz – podstawowym warunkiem skuteczności polityki prorodzinnej jest jej stabilność”.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs „Po pierwsze rodzina”. Jak tłumaczyła wiceminister:

„To jest konkurs, który ma na celu wspieranie wszelkich organizacji pozarządowych w kształtowaniu prorodzinnego spojrzenia. Chcemy też od tej strony budować pozytywny wizerunek i macierzyństwa, i ojcostwa, i rodzin wielodzietnych, i ich wkładu w rozwój kraju, i oczywiście małżeństwa, bo to jest to, co wychodzi z badań, że jest nam potrzebne. Tzn. żadna kobieta nie chce być samotną matką i trwały związek jest podstawą. To jest oczywista rzecz, że do tworzenia dobrych warunków do życia dla dzieci potrzebne jest małżeństwo. Oferty mogą składać wszystkie organizacje pozarządowe do 27 czerwca”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA