Otwórz player w nowym oknie

Paweł Gołaszewski: Legia Warszawa przerasta swoją ligę

Paweł Gołaszewski: Legia Warszawa przerasta swoją ligę

„To wypadek przy pracy. Legia dostała po prostu ostrzeżenie. Jest doświadczonym zespołem i trener Vuković uczula piłkarzy i mówi o tym na konferencjach prasowych, że za wszelką cenę nie chce popełnić błędów z tamtego sezonu. Nawet wczoraj było widać optyczną przewagę Legii. Co prawda niewiele z tego wynikało, ale Legia grała w piłkę, a Górnik gdzieś tam kontrował. Legia trochę przerasta tę ligę” – powiedział w poranku „Siódma 9” Paweł Gołaszewski („Piłka Nożna”), komentując wczorajszy mecz Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. W rozmowie z Anną Czytowską powiedział o powrocie ligi piłkarskich.

Wczoraj Legia przegrała z Górnikiem 0:2. Jak mówił gość poranka:

„To wypadek przy pracy. Legia dostała po prostu ostrzeżenie. Jest doświadczonym zespołem i trener Vuković uczula piłkarzy i mówi o tym na konferencjach prasowych, że za wszelką cenę nie chce popełnić błędów z tamtego sezonu. Nawet wczoraj było widać optyczną przewagę Legii. Co prawda niewiele z tego wynikało, ale Legia grała w piłkę, a Górnik gdzieś tam kontrował. Legia trochę przerasta tę ligę”.

Zapytany, czy widzi różnicę w grze piłkarzy po przerwie, odpowiedział:

„Jak dla mnie grają lepiej. (…) Byłem na meczu Legii z Arką i Legia i nie widać, że była jakakolwiek przerwa”.

Wszystkie najsilniejsze ligi oprócz Francji dokończą sezon. Jak tłumaczył Gołaszewski:

„Pojawiły się jakieś głosy w tamtym tygodniu, że Francuzi jednak myślą, że trochę za szybko to zakończyli. (…) Jestem zadowolony, że wracają te najsilniejsze ligi. Niemcy pokazali, że można. Polacy idą w pierwszym szeregu tych lig, które szybko wróciły. Czekamy na Premier League. Wróciła liga hiszpańska, wraca liga włoska, były rewanżowe półfinały Pucharu Włoch – chociaż tutaj spodziewaliśmy się trochę wyższego poziomu i trochę lepszej piłki. Ale mimo wszystko piłkarska Europa budzi się do życia”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA