Otwórz player w nowym oknie

Beata Jonio-Nikitorowicz: Sercem LGD jest Narwiański Park Narodowy. To ogromne bogactwo przyrodnicze

Beata Jonio-Nikitorowicz: Sercem LGD jest Narwiański Park Narodowy. To ogromne bogactwo przyrodnicze

„Warto odwiedzić ten region przede wszystkim ze względu na Narwiański Park Narodowy. Na naszym terenie są też obecne obszary Natura 2000. To podkreśla wartość środowiska, wartość klimatu na skalę europejską. Tutaj znajdziemy niespotykane nigdzie siedliska ptaków, zwierząt, niezwykłe bogactwo roślin, różnorodność przyrody. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – i odpoczynek, i rekreację, produkty lokalne, zdrową żywność” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Beata Jonio-Nikitorowicz, dyrektor biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia N.A.R.E.W. W rozmowie z Anną Czytowską opowiedziała o współpracy gmin i walorach turystycznych regionu, w którym działa stowarzyszenie.

„Współpraca gmin w ramach stowarzyszenia ma swoje korzenie już we współpracy gmin wchodzących w skład Narwiańskiego Parku Narodowego. Właśnie ta współpraca na bazie drobnej przedsiębiorczości w oparciu o rolnictwo oraz chęć wykorzystania potencjału przyrodniczego i kulturowego obszaru stanowiła podstawę do utworzenia już w 2006 roku Lokalnej Grupy Działania” – opowiadała.

Jak zaznaczyła, głównym polem działania jest teren Narwiańskiego Parku Narodowego.

„Sercem LGD jest Narwiański Park Narodowy. Aż siedem gmin: Choroszcz, Kobylin, Borzymy, Łapy, Sokoły, Suraż, Turośl i Tykocin położonych jest w bezpośrednim sąsiedztwie i otoczeniu tegoż parku. To stanowi największą bazę do współpracy”.

Dlaczego warto wybrać się w tamte okolice?

„Warto przede wszystkim ze względu na Narwiański Park Narodowy. Na naszym terenie są też obecne obszary Natura 2000. To podkreśla wartość środowiska, wartość klimatu na skalę europejską. Tutaj znajdziemy niespotykane nigdzie siedliska ptaków, zwierząt, niezwykłe bogactwo roślin, różnorodność przyrody. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – i odpoczynek, i rekreację, produkty lokalne, zdrową żywność” – zachęcała dyrektor Beata Jonio-Nikitorowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA