Otwórz player w nowym oknie

Patryk Słowik: Prezydent Duda chce wykorzystać możliwość spotkania z D. Trumpem do pokazania innym kandydatom, że gra w innej lidze niż oni

Patryk Słowik: Prezydent Duda chce wykorzystać możliwość spotkania z D. Trumpem do pokazania innym kandydatom, że gra w innej lidze niż oni

„Prezydent Duda chce wykorzystać możliwość spotkania z Trumpem do pokazania innym kandydatom, że gra w innej lidze, niż oni. Z punktu widzenia Andrzeja Dudy wizyta w USA jest korzystna” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Patryk Słowik („Dziennik Gazeta Prawna”). W rozmowie z Anną Czytowską mówił m.in. o kampanii wyborczej.

Rozmowa Anny Czytowskiej z red. Słowikiem dotyczyła m.in. wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie.

„Politycy ,którzy mówią, że wspomniana wizyta może zaszkodzić Andrzejowi Dudzie, mylą się. Prezydent Duda chce wykorzystać możliwość spotkania z Trumpem do pokazania innym kandydatom, że gra w innej lidze, niż oni. Z punktu widzenia Andrzeja Dudy wizyta w USA jest korzystna” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

„Kwestionowanie takich spotkań jest bezcelowe. Takie wizyty (niezależnie od tego, kto jest prezydentem Stanów Zjednoczonych) są z punktu widzenia Polski potrzebne” – dodał.

Dzisiejsza rozmowa dotknęła także tematu ew. drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Czy spoty wyborcze prezentowane przez sztaby Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego będą w stanie przekonać dotychczas nieprzekonanych? Zdaniem red. Słowika, nie.

„Prawdziwa gra w drugiej turze będzie toczyła się o elektorat, którego nie przekona jakiś spot wyborczy. Chodzi tu głównie o część Polonii i zwolenników Konfederacji” – stwierdził rozmówca Anny Czytowskiej.

„Jestem zaskoczony tym, że żaden z kandydatów nie zaproponował programu mieszkaniowego dla młodych ludzi. To jest spory elektorat do pozyskania i to u osób, które w ogóle nie chodzą na wybory” – powiedział Patryk Słowik.

W rozmowie poruszono także aspekt przetwarzania danych medycznych przez sieci aptek.

„Znaleźliśmy się w sytuacji, gdy dane medyczne zaczynają być przetwarzane na wielką skalę. Kłopot polega na tym, że większość osób wyrażających na to zgodę, nie ma pojęcia, że prywatny podmiot będzie przetwarzał ich najwrażliwsze dane” – stwierdził dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA