Otwórz player w nowym oknie

Łukasz Żygadło: Do spotkania prezydenta Dudy z R. Trzaskowskim powinno dojść już dawno temu

Łukasz Żygadło: Do spotkania prezydenta Dudy z R. Trzaskowskim powinno dojść już dawno temu

„Prezydent Duda wyszedł z inicjatywą spotkania [bezpośrednio po zakończeniu wyborów], zaprosił swojego kontrkandydata, a Rafał Trzaskowski powiedział najpierw, że chce odpocząć, później, że nie widzi sensu takiego spotkania. Polityk PO powinien dawno z tego zaproszenia skorzystać” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Łukasz Żygadło (TVP3 Opole). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o spotkaniu prezydenta Dudy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Czy spotkanie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim ma szansę mieć przełożenie na codzienną polską politykę?

„To spotkanie nie będzie miało wielkiego przełożenia na życie polityczne w Polsce. Do tej rozmowy powinno dojść już dawno temu. Prezydent Duda wyszedł z inicjatywą spotkania [bezpośrednio po zakończeniu wyborów], zaprosił swojego kontrkandydata, a Rafał Trzaskowski powiedział najpierw, że chce odpocząć, później, że nie widzi sensu takiego spotkania. Polityk PO powinien dawno z tego zaproszenia skorzystać” – powiedział red. Żygadło.

W rozmowie pojawił się wątek ewentualnej koalicji PiS-u z PSL-em.

„Temat koalicji PSL-u z PiS-em to bardzo ciekawy temat. Wiem, że toczą się pewne rozmowy w tej sprawie” – powiedział gość poranka. Zdaniem red. Żygadły coraz bardziej widoczna jest napięta sytuacja pomiędzy Pawłem Kukizem, a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

„W przypadku współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Pawłem Kukizem sądzę, że ta koalicja nie przetrwa do końca tej kadencji Sejmu. Widać, że są tam bardzo duże tarcia” – stwierdził rozmówca Karola Gaca.

Gość poranka „Siódma 9” skomentował sprofanowanie pomnika Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu przez środowiska LGBT. Według niego osoby wierzące w Polsce coraz mocniej doświadczają agresji ze strony lewicowych środowisk.

„Ta sytuacja powinna wywoływać fale krytyki u wszystkich polityków. (...) Dochodzimy do absurdalnej sytuacji, w której w Polsce najmocniej zaczynają obrywać katolicy” – stwierdził Łukasz Żygadło.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA