Otwórz player w nowym oknie

Maciej Marchewicz o "Ilustrowanym świecie Biblii"

Maciej Marchewicz o "Ilustrowanym świecie Biblii"

„Bezpośrednim autorem albumu jest Scott Hahn, amerykański biblista, konwertyta, który przez wiele lat był prezbiteriańskim pastorem. Cieszył się ogromną popularnością i szacunkiem w kręgach protestanckich. W roku 1987 na skutek lektury Pisma Świętego postanowił powrócić na łono Kościoła katolickiego. Jest to człowiek, który potrafi przekazywać bardzo skomplikowaną wiedzę w sposób niezwykle prosty” – powiedział w poranku „Siódma 9” Maciej Marchewicz (Wydawnictwo Fronda). W rozmowie z Karolem Gacem zachęcał do lektury „Ilustrowanego świata Biblii - Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie” Scotta Hahn'a. 

„Jest to niezwykła książka, w której mamy okazję zaobserwować współpracę różnych elementów. Przede wszystkim mamy w niej autora natchnionego, ponieważ mamy do czynienia z książką, która omawia Pismo Świętego Starego i Nowego Testamentu. Bezpośrednim autorem albumu jest Scott Hahn, amerykański biblista, konwertyta, który przez wiele lat był prezbiteriańskim pastorem. Cieszył się ogromną popularnością i szacunkiem w kręgach protestanckich. W roku 1987 na skutek lektury Pisma Świętego postanowił powrócić na łono Kościoła katolickiego” – mówił Maciej Marchewicz.

„Hahn to człowiek, który potrafi przekazywać bardzo skomplikowaną wiedzę w sposób niezwykle prosty. To biblista znający wszystkie języki podstawowe Biblii: grecki, hebrajski, aramejski. Jednocześnie potrafi wykładać przekaz autora natchnionego w sposób niezwykle prosty” – dodał.

Według gościa poranka „Siódma 9” dodatkowym atutem książki są polscy księża, pomagający tworzyć „Ilustrowany świat Biblii”.

„Wartością dodaną jest przedmowa pisana przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Ksiądz Chrostowski był pod ogromnym wrażeniem wiedzy biblijnej autora. Redakcją tomu zajmował się ks. dr Michał Twarkowski. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Biblistów. Jest też księdzem Opus Dei, wie jak ciekawie opowiadać o Biblii. Za wszystkich autorów tej książki mogę śmiało ręczyć” – dodał rozmówca Karola Gaca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA