Otwórz player w nowym oknie

Piotr Wesołowicz: "Kopalnia" to unikalny produkt w skali europejskiej

Piotr Wesołowicz: "Kopalnia" to unikalny produkt w skali europejskiej

„To coś między magazynem, a książką. To unikalny produkt i to nie tylko, jeśli chodzi o polską prasę sportową, ale i europejski rynek. Piotr Żelazny, uznany dziennikarz sportowy, kilka lat temu zrzeszył pod jednym tematem czołowych polskich dziennikarzy, by napisali reportaże na jeden wspólny temat" – mówił w poranku "Siódma 9" Piotr Wesołowicz, dziennikarz sportowy o piątym numerze magazynu "Kopalnia".

Najnowszy numer "Kopalni" dotyczy porażki.

„Czekaliśmy cztery lata na wydanie »Kopalni«, ale udało się. Zrzeszyła 16 autorów z różnych redakcji, co też jest pewnym smaczkiem” – mówił gość poranka.

„Dlaczego właśnie porażka? Chcieliśmy zadać kłam mottu, że liczy się tylko zwycięstwo. Ci, którzy przegrywają też piszą piękne historie, czasami nawet ciekawsze, niż zwycięzcy. Czytelnik otrzyma pogłębione reportaże i dowie się, co poszło nie tak” - zdradził Wesołowicz.

„To historie opowiedziane wprost, ale także porażka, która może być sukcesem. Udało mi się napisać o piłkarzach, którzy w reprezentacji zagrali tylko jedną minutę. Dwóch postrzega to jako porażkę, a dla jednego to ogromny sukces” - przyznał dziennikarz.

Czy będzie szósty numer „Kopalni”?

„To dość niszowy projekt, ale wierzymy, że polski kibic czeka na pogłębioną formę dziennikarską. Dużo osób naciskało na Piotra po premierze. Poprzednie części będą wznawiane i mam nadzieję, że na fali tego entuzjazmu uda nam się wydać szóstą część. Brawa dla czytelników, że pragną takiej pogłębionej formy” - zakończył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA