Otwórz player w nowym oknie

Bartosz Brzyski: Rekonstrukcja może częściowo sparaliżować działania rządu

Bartosz Brzyski: Rekonstrukcja może częściowo sparaliżować działania rządu

„Mocne okrojenie ministerstw, łączenie oraz przekazywanie kompetencji może spowodować paraliż w jakimś obszarze funkcjonowania władzy wykonawczej” – powiedział w poranku „Siódma 9” Bartosz Brzyski (Klub Jagielloński).

Według przedstawiciela Klubu Jagiellońskiego przetasowania w rządzie, a także ostatnie propozycje ustaw (m.in. dot. zakazu hodowli zwierząt futerkowych) mogą doprowadzić do zmiany koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości.

„Jest to inicjatywa w ramach której Solidarna Polska się nie odnajduje. PiS szachuje ją w ten sposób i szuka potencjalnych koalicjantów, chociażby w Kukiz’15. Jarosław Kaczyński pokazuje, że to nie jest tak, że Porozumienie i Solidarna Polska są konieczne do funkcjonowania tej koalicji. To wszystko sprawia, że wspomniane partie muszą iść na pewne ustępstwa, nie mogą za wysoko licytować” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Według Bartosza Brzyskiego pomysł ustawy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych jest pomysłem, który PiS-owi ma przynieść wzrost poparcia u młodszego pokolenia.

„[Zakaz hodowli zwierząt futerkowych] jest postulatem niekoniecznie kojarzonym z prawicą. PiS wie, że ma problem z młodszymi wyborcami. Jest to grupa, która w ostatnim czasie odpłynęła od Prawa i Sprawiedliwości, a temat ochrony zwierząt jest dla tej grupy istotny” – dodał rozmówca Marcina Fijołka.

W rozmowie pojawił się też wątek Rafała Trzaskowskiego i jego ew. nowego ruchu politycznego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA