Otwórz player w nowym oknie

Marek Kochan: Tytułowy „Trójkąt bermudzki” zawiera w sobie pewną dwuznaczność

Marek Kochan: Tytułowy „Trójkąt bermudzki” zawiera w sobie pewną dwuznaczność

„W sztuce «Trójkąt Bermudzki» obserwujemy dwóch rozbitków i różnice między nimi, które ujawniają się w sposób trudny do pogodzenia. Staramy się spojrzeć z lotu ptaka na ten spór, na jego przebieg, jego dynamikę oraz konsekwencje jakie może przynieść” – powiedział w poranku „Siódma 9” reżyser Marek Kochan. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o sztuce pt. „Trójkąt Bermudzki”.

„Ten tytułowy trójkąt zawiera pewną dwuznaczność. Z jednej strony mówimy o miejscu, w którym dzieją się rzeczy, których nie rozumiemy, a z drugiej strony mowa jest o trójkącie, jako figurze relacji pomiędzy ludźmi” – powiedział reżyser spektaklu.

„W sztuce obserwujemy dwóch rozbitków i różnice między nimi, które ujawniają się w sposób trudny do pogodzenia. Staramy się spojrzeć z lotu ptaka na ten spór, na jego przebieg, jego dynamikę oraz konsekwencje jakie może przynieść” – dodał Marek Kochan.

Gość poranka „Siódma 9” zgodził się z tezą postawioną przez red. Fijołka, mówiącą o tym, że w sztukach Marka Kochana można doszukiwać się wspólnego mianownika.

„Czy my Polacy jesteśmy w stanie wznieść się w naszym codziennym życiu ponad podziały i czy potrafimy znajdować wspólne pola, coś co nas łączy?” – pytał reżyser sztuki.

„Zastanawiam się jak wspaniałe konsekwencje mogłyby nastąpić, gdybyśmy w pewnych sprawach umieli się porozumieć” – dodał.

Premiera Teatru Telewizji dziś o godz. 21 w TVP1. W rolach głównych Cezary i Radosław Pazurowie oraz Anna Karczmarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA