Otwórz player w nowym oknie

Roman Trzaskalik: Katolicki przedsiębiorca w swojej pracy stara się kierować wartościami wypływającymi z Dekalogu i Ewangelii

Roman Trzaskalik: Katolicki przedsiębiorca w swojej pracy stara się kierować wartościami wypływającymi z Dekalogu i Ewangelii

„Katolicki przedsiębiorca jest takim samym przedsiębiorcą, jak każdy inny. Różnica polega na tym, że w swojej pracy stara się kierować wartościami, które wypływają z Dekalogu i Ewangelii. Nie kradnij, nie oszukuj, dotrzymuj zobowiązań – te określenia brzmią dla niego serio i jeśli je złamie to wie, że popełnił grzech, a nie, że jest spryciarzem, który osiąga sukces czyimś kosztem” – powiedział w poranku „Siódma 9” Roman Trzaskalik (Nostra Res). W rozmowie z Karolem Gacem zapraszał na II Pielgrzymkę Przedsiębiorców.

Rozmówca Karola Gaca opowiedział też o tym, jak zrodził się pomysł na zorganizowanie Pielgrzymki Przedsiębiorców.

„Pomysł narodził się z rozmowy z abp. Józefem Kupnym, który odpowiada za sprawy społeczne w Episkopacie Polski. W ubiegłym roku byliśmy świadkami pierwszej pielgrzymki. Przyjeżdżając na Jasną Górę przyjeżdżamy po to, aby zawierzyć siebie, swoją firmę, swoje problemy Matce Bożej” – tłumaczył Roman Trzaskalik.

Podczas spotkania na Jasnej Górze przewidziane są również ciekawe prelekcje.

„Chodzi nam o możliwość posłuchania osób, które mają przedsiębiorcom coś ciekawego do powiedzenia. Jednym z prelegentów będzie ks. Wojciech Węgrzyniak, który powie o pieniądzach w Biblii, a w szczególności o tym, dlaczego Bóg chce, aby przedsiębiorca pomnażał pieniądze i był bogaty” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

„Przewidziany jest też wykład red. Jacka Krzemińskiego, dziennikarza, ekonomisty, który podpowie nam, jak kryzys może stać się szansą dla przedsiębiorców” – dodał.

Tegoroczna Pielgrzymka Przedsiębiorców odbędzie się 4 października.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA