Otwórz player w nowym oknie

Ks. Maciej Będziński: Na nowo powinniśmy odczytać nasze chrzcielne powołanie do bycia misjonarzem

Ks. Maciej Będziński: Na nowo powinniśmy odczytać nasze chrzcielne powołanie do bycia misjonarzem

„Powinniśmy na nowo odczytać swoje chrzcielne powołanie do bycia misjonarzem. Niedziela misyjna to nie jest niedziela, która ma obudzić we mnie ducha do tego, aby wyjechać na misję, ale do tego, żebym stał się misjonarzem w swoim środowisku” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Maciej Będziński (Papieskie Dzieła Misyjne). W rozmowie z Karolem Gacem mówił o Światowym Dniu Misyjnym.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 94. Światowy Dzień Misyjny. Jest to dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. „Oto ja, poślij mnie” to tytuł orędzia na ten dzień.

„Powinniśmy na nowo odczytać swoje chrzcielne powołanie do bycia misjonarzem. Niedziela misyjna to nie jest niedziela, która ma obudzić we mnie ducha do tego, aby wyjechać na misję, ale do tego, żebym stał się misjonarzem w swoim środowisku” – podkreślał ks. Maciej.

„«Oto ja, poślij mnie» to bardzo indywidualne wezwanie ze Starego Testamentu. Bóg wzywa każdego z nas. Jeśli potrafisz się modlić to jest to czas, kiedy przez modlitwę możesz wesprzeć tych, którzy są prześladowani za wiarę, którzy o Chrystusie słyszeli pierwszy raz w życiu. Jeśli jesteś osobą chorą, samotną, cierpiącą to możesz ofiarować swoje cierpienie np. w intencji rozwoju dzieła ewangelizacji, itd.” – mówił rozmówca Karola Gaca.

„W orędziu papieża słyszymy, że «Jezus Chrystus jest misjonarzem Ojca». Na ile kocham Jezusa, na ile świadczę o Nim, na tyle jestem misjonarzem. Bycie z Jezusem i świadczenie o Nim, tam gdzie Pan Bóg nas posyła, jest najlepszą szkołą misyjną” – stwierdził gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA