Otwórz player w nowym oknie

Karolina Olejak: Prawica nie jest bezdusznym katem, która chce skazać kobiety na nieszczęście

Karolina Olejak: Prawica nie jest bezdusznym katem, która chce skazać kobiety na nieszczęście

„Aby załagodzić obecne napięcia, trzeba założyć, że obie strony mają na celu dobro, choć bardzo różnie rozumiane” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Karolina Olejak (Klub Jagielloński). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówiła o sporze dotyczącym wyroku TK ws. aborcji.

 

„Prawica nie jest bezdusznym katem, która chce skazać kobiety na nieszczęście. Tylko chodzi nam o te dzieci. Ale po drugiej stronie też widzę głosy takiej generalizacji i założenie, że kobiety decydują się na aborcję ze względu na własny egoizm, tymczasem badania pokazują coś innego. Myślę, że mimo naszych jasnych poglądów na ten temat, uważajmy na język, jakim mówimy” – mówił gość Poranka.

Według rozmówczyni Marcina Fijołka państwo powinno skupić się na zwiększeniu pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

„Po obu stronach jest bardzo dużo uproszczeń i obie strony używają tych argumentów, które są dla nich wygodne. Myślę, że jeśli coś miałoby uspokoić nastroje, to rzeczywiście cały system wsparcia dla rodzin, które zdecydują się urodzić dzieci z różnymi wadami. Bo myślę, że rodziny osób niepełnosprawnych żyją w bardzo złych warunkach” – dodaje Karoliny Olejak.

Publicystka krytycznie wypowiedziała się na temat protestów w kościołach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA