Otwórz player w nowym oknie

Ks. Tomasz Atłas o akcji "Adoptuj Misyjnych Seminarzystów"

Ks. Tomasz Atłas o akcji "Adoptuj Misyjnych Seminarzystów"

„Powinniśmy uświadomić sobie, jak ważnym elementem pracy misyjnej jest formacja przyszłych kapłanów na terenach misyjnych” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Tomasz Atłas (Papieskie Dzieła Misyjne). W rozmowie z Januszem Zalewskim mówił o akcji „Adoptuj Misyjnych Seminarzystów”.

Modlitewna akcja adopcyjna rozpoczyna się we wspomnienie św. Karola Boremeusza.

„Powinniśmy uświadomić sobie, jak ważnym elementem pracy misyjnej jest formacja przyszłych kapłanów na terenach misyjnych” – podkreślał ksiądz.

„Opiekuje się nimi Kongregacja Ewangelizacji Narodów i za pośrednictwem Papieskiego Dzieła Misyjnego tworzy dla nich zaplecze duchowe oraz wsparcie materialne. W ten nurt wpisuje się nasza inicjatywa adopcji misyjnych seminarzystów. Jej celem jest poproszenie konkretnych osób o modlitwę za kleryków misyjnych oraz – na miarę swoich możliwości – wsparcie materialne dla nich” – mówił gość Poranka „Siódma9”.

Jak wskazywał ks. Atłas epidemia koronawirusa jest czasem wyjątkowo trudnym dla misji.

„W każdą czwartą niedzielę Wielkanocy, w Niedzielę Dobrego Pasterza, zbierane są specjalne środki materialne dla kleryków. W tym roku ze względu na koronawirusa nie było tej zbiórki, dlatego potrzeby są tym bardziej duże” – powiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i wsparcia tej szczytnej akcji.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA