Otwórz player w nowym oknie

Paweł Skiba o książce „Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn)”

Paweł Skiba o książce „Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn)”

„Pierwsze dni pobytu w Indiach mnie przerosły. Książka opowiada między innymi o tym, że im więcej człowiek podróżuje, im więcej miejsc widział, tym szerzej otwiera oczy i bardziej rozumie co się dookoła dzieje” – powiedział w Poranku „Siódma9” Paweł Skiba, autor książki „Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn)” (Wyd. Bernardinum).

Na początku rozmowy Paweł Skiba tłumaczył słuchaczom powód takiego tytułu książki.

„Wpływ na tytuł miał także wydawca, ponieważ oryginalny tytuł jaki nadałem książce brzmiał: „Indie oczami mężczyzny i sercem kobiety”. Drogą negocjacji tytuł został przerobiony, a dlaczego w taki sposób – wynika to z treści książki” – powiedział tajemniczo rozmówca Janusza Zalewskiego.

Jednym z celów autora było ukazanie nieznanego oblicza Indii.

„Celem podróży było zejście ze szlaków. Nie jestem reporterem czy podróżnikiem, dlatego chciałem też zobaczyć miejsca typowo turystyczne, takie jak Nowe Delhi czy Tadź Mahal. Kiedy troszkę oswoiłem się z takimi miejscami, starałem się także zboczyć z popularnych szlaków” – wyjaśniał Skiba.

„Indie to kultura zbliżona bardziej do Pakistanu czy Bangladeszu, niż do Tajlandii czy Wietnamu. (...) Ciągle istnieją tu kasty. Ktoś z ciemniejszą skórą traktowany jest gorzej od osoby posiadającej jaśniejszą skórę. Dlatego też zabiegi wybielania skóry są tam popularne. Indie podzielone są na stany. Prawie w każdym z nich obowiązuje inny język. Język Hindi jest językiem narodowym, drugim językiem jest angielskim, ale każdy stan ma też swój własny język” – kontynuował gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA