Otwórz player w nowym oknie

Piotr Wesołowicz: Moim zdaniem Jerzy Brzęczek nie zostanie teraz zwolniony

Piotr Wesołowicz: Moim zdaniem Jerzy Brzęczek nie zostanie teraz zwolniony

„Wiemy, że Zbigniew Boniek nie działa impulsywnie jeśli chodzi o pracę Jerzego Brzęczka, tym bardziej, że to on wpadł na pomysł jego zatrudnienia w kadrze po sezonie pracy trenera dla Wisły Płock (5 miejsce w Ekstraklasie)” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Piotr Wesołowicz (Sport.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o meczu Polski z Holandią (1:2).

„Mam wrażenie, że gdyby zależało to od fanów to Jerzy Brzęczek już tego meczu z Holandią by nie poprowadził. Zastanawiam się w czy w ogóle 2 lata temu objąłby stanowisko selekcjonera” – powiedział na początku rozmowy red. Wesołowicz.

„Ten mecz z Holandią miał trochę więcej przebłysków, bo mecz z Włochami - najgorszy mecz od czasu Mundialu - bardzo mocno nas przybił” – dodał.

Dziennikarz wypowiedział się na temat konfliktu, który może istnieć na linii Jerzy Brzęczek-Robert Lewandowski.

„Robert Lewandowski to kapitan i absolutnie największa postać tego zespołu. Fakt, że przez większą część pierwszej połowy meczu [po 45 minutach został zmieniony przez Krzysztofa Piątka] snuł się po boisku i myślami był w innym miejscu, może wzbudzać niepokój” – stwierdził redaktor Sport.pl.

„Niepokoi też fakt, że człowiek który zastąpił go w drugiej połowie, do gry nie wniósł zupełnie nic” – dodał. 

Czy prezes PZPN-u zdecyduje się teraz na rozstanie z selekcjonerem?

„Wiemy, że Zbigniew Boniek nie działa impulsywnie jeśli chodzi o pracę Jerzego Brzęczka, tym bardziej, że to on wpadł na pomysł jego zatrudnienia w kadrze po sezonie pracy trenera dla Wisły Płock (5 miejsce w Ekstraklasie)” – odpowiedział rozmówca Marcina Fijołka.

„To co można oddać Jerzemu Brzęczkowi to fakt, że płynnie przeprowadza ewolucję kadry, która nawet ociera się o rewolucję. Pięknie oglądało się wczoraj grę Płachety i Jóźwiaka. Są nowe postacie w kadrze, jeszcze niedoświadczone, ale jest to przyszłość tej reprezentacji i czas będzie działał na korzyść tych zawodników i tej kadry” – powiedział gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy,

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA