Otwórz player w nowym oknie

Piotr Otrębski o Polskiej Nagrodzie Krajobrazowej

Piotr Otrębski o Polskiej Nagrodzie Krajobrazowej

„Wiele czynników kształtuje krajobraz w sposób interdyscyplinarny. Tak naprawdę cały czas żyjemy w krajobrazie. Wszystko co nas otacza jest krajobrazem, dlatego tak istotne jest roztropne kształtowanie czynników przyrodniczych” – powiedział w Poranku „Siódma9” Piotr Otrębski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Piątkowa rozmowa dotyczyła konkursu na Polską Nagrodę Krajobrazową. Nagroda jest elementem wyrażania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej i ma nagrodzić wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem.

Rzecznik GDOŚ mówił m.in. o tym, kto może wziąć udział w konkursie.

„Generalna Dyrekcja Ochrony przyjmuje zgłoszenia do 30 listopada od: jednostek samorządu terytorialnego, związków samorządowych, parków krajobrazowych, parków narodowych, instytucji publicznych czy organizacji pozarządowych” – mówił Piotr Otrębski.

„Wiele czynników kształtuje krajobraz w sposób interdyscyplinarny. Tak naprawdę cały czas żyjemy w krajobrazie. Wszystko co nas otacza jest krajobrazem, dlatego tak istotne jest roztropne kształtowanie czynników przyrodniczych” – stwierdził rozmówca Karola Gaca.

„Istnieje szereg badań, które wskazują, że jakość krajobrazu istotnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Dobrze czujemy się w dobrze zorganizowanym krajobrazie” – dodał.

Po więcej informacji zapraszamy na gdos.gov.pl.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA