Otwórz player w nowym oknie

Ryszard Makowski o płycie „Marsz, Marsz Niepodległa”

Ryszard Makowski o płycie „Marsz, Marsz Niepodległa”

„ (...) Pamiętam o Janie Pietrzaku, który jest jedną z najważniejszych postaci mojego życia – to wybitny umysł tej epoki, niedoceniany, a często nawet gnębiony” – powiedział w Poranku „Siódma9” Ryszard Makowski, satyryk, muzyk. W rozmowie z Karolem Gacem opowiadał o swojej najnowszej płycie pt. „Marsz, Marsz Niepodległa”.

„Teksty zacząłem tworzyć w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałem autorsko spojrzeć na to wszystko, co wydarzyło się przez wszystkie lata” – mówił muzyk, wskazując, że szczególną uwagę zwracał na datę 11 listopada.

„Nie jest tak, że kiedy jest coś historycznego to musi być tylko żmudne. Jest to płyta nagrana dość pogodnie” – przekonywał gość poranka „Siódma9”.

Rozmówca Karola Gaca mówił też o swoich muzycznych inspiracjach i inspirujących spotkaniach.

„Jestem spowinowacony z Adolfem Dymszą, do dziś utrzymuję kontakt z jego wnukiem. Jedna z piosenek poświęcona jest Jackowi Kaczmarskiemu, którego poznałem. Pamiętam też o Janie Pietrzaku, który jest jedną z najważniejszych postaci mojego życia – to wybitny umysł tej epoki, niedoceniany, a często nawet gnębiony” – mówił Ryszard Makowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA