Otwórz player w nowym oknie

Adrian Stankowski: Opozycja postanowiła przełamać siłę polskiej policji

Adrian Stankowski: Opozycja postanowiła przełamać siłę polskiej policji

„Policja w ciągu tych 5 lat była jedną z najbardziej łagodnych na świecie. W związku z tym opozycja postanowiła przełamać siłę polskiej policji i ją fizycznie atakują. Żadna policja na to nie pozwoli. Widzimy pewne przykre obrazki, ale to wynik świadomego nakręcania zdziczenia” - mówił w poranku „Siódma 9” Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika.

Dziennikarz odniósł się do zaprezentowanej przez premiera Mateusza Morawieckiego mapy drogowej znoszenia obostrzeń i wychodzenia z pandemii. Jak ocenił, najważniejszą informacją dla całego świata jest to, że jest światełko w tunelu na wyjście z tego koszmaru.

„W przypadku Polski to też konkretna mapa drogowa. To niesłychanie ważne, bo epidemia prowadziła do zbiorowej utraty bezpieczeństwa: socjalnego, zdrowotnego. To się objawia m.in. na ulicach i tworzy to poważne niebezpieczeństwa polityczne i społeczne. Z tej pandemii będziemy długo wychodzić w aspekcie psycho-społecznym” - zauważył.

Stankowski podkreślił, że pandemia wpływa na politykę i było to już widać choćby w USA.

„W Polsce te wpadki komunikacyjne nie powinny się zdarzać, bo zrywają nić zaufania z rządzącymi. To w pierwszym rzędzie zajmuje Polaków, jak rząd będzie zarządzał tym kryzysem epidemicznym. (...) W Polsce niestety politycy próbują na tym zbijać kapitał polityczny. Sądzę, że Polacy będą potrafili rzetelnie ocenić sposób, w jaki rząd sobie poradził, ale to dopiero przed rządzącymi” - dodał.

Publicysta zauważył też, że obostrzenia i sposób ich egzekwowania są w Polsce bardzo łagodne.

„To są tak naprawdę zalecenia i apele do naszego rozsądku. Uważam, że ta perspektywa, że wystarczy poczekać będzie mobilizująca. Od razu wylała się fala ludzi, którzy narzekali, że nie pojeżdżą na nartach. No nie pojeżdżą, bo jest epidemia pierwsza od 100 lat” - powiedział.

„To świadome nakręcanie zdziczenia. Z przerażeniem patrzyłem jak parlamentarzyści uczestniczyli w manifestacji pod domem Jarosławem Kaczyńskiego. Teraz Joanna Scheuring-Wielgus i inni postanowili iść o krok dalej i atakować policjantów. Policja w ciągu tych 5 lat była jedną z najbardziej łagodnych na świecie. W związku z tym opozycja postanowiła przełamać siłę polskiej policji i ją fizycznie atakują. Żadna policja na to nie pozwoli. Widzimy pewne przykre obrazki, ale to wynik świadomego nakręcania zdziczenia” - powiedział Stankowski o upublicznianiu w internecie danych policjantów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA