Otwórz player w nowym oknie

Stefan Krajewski: Chcemy odblokowania handlu w niedziele na czas pandemii

Stefan Krajewski: Chcemy odblokowania handlu w niedziele na czas pandemii

„Chcemy odblokowania handlu w niedziele na czas pandemii. Szczególnie ważne to będzie przed Świętami. Już teraz widzimy tłumy przed sklepami w piątek i sobotę. Dlatego wszystkie niedziele w grudniu powinny być handlowe” – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Stefan Krajewski (PSL-Koalicja Polska).

Początek rozmowy dotyczył obecności Polski w Unii Europejskiej. Poseł PSL mówił o pomyśle wpisania do konstytucji obecności Polski w UE.

„Taki pomysł jeszcze niedawno proponował prezydent Duda. Pomysł poparł też z drugiej strony Radosław Sikorski. Widać, że jest pole do dyskusji. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie chce Polexitu, to niech zagłosują za naszym projektem”– stwierdził poseł.

Polityk wypowiedział się także na temat Strajku Kobiet.

„Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie kobiet. Mają prawo do strajku i do wyrażania niezadowolenia, ale na język jaki panował podczas tych strajków nie można się zgodzić. W porównaniu do strajku rolników, gdzie była pełna kultura i praktycznie zero wulgaryzmów, protestujące miałyby się czego uczyć” – mówił poseł Krajewski, wypowiadając się także na temat ataku na kościoły.

„Jeśli ktoś z poszczególnych księży dopuścił się nadużycia prawa to oczywiście trzeba to rozpatrzeć, osądzić. Nie można jednak zgodzić się na atakowanie kościołów. Kościół to my. Wiele lat inwestowaliśmy w kościoły, zabytki, żeby wyglądały pięknie. Jeśli ktoś chce mazać je farbą, chce je niszczyć to naszej zgody na to nie było, nie ma i nie będzie” – kontynuował.

Według rozmówcy Janusza Zalewskiego dobrym rozwiązaniem, które mogłoby zakończyć spór dot. aborcji byłoby referendum „przeprowadzone w bezpiecznym terminie”.

„Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego zaproponowali na początku sporu niepublikowanie wyroku i szybkie doprowadzenie do referendum. Powinni wypowiedzieć się wszyscy. Referenda nie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale myślę, że ten temat może zainteresować Polaków” – mówił.

W rozmowie pojawił się wątek walki rządu z epidemią koronawirusa.

„Widzimy odbijanie się od ściany do ściany. Politycy PiS mówią, że spodziewali się drugiej fali. Zamiast przygotowywać łóżka w szpitalach, walczyli o stołki. Ponad 500 godzin spędzili w terenie w czasie kampanii Andrzeja Dudy” – stwierdził gość Poranka „Siódma9” mówiąc także o potrzebie pomocy dla polskich przedsiębiorców.

„Chcemy odblokowania handlu w niedziele na czas pandemii. Szczególnie ważne to będzie przed Świętami. Już teraz widzimy tłumy przed sklepami w piątek i sobotę. Dlatego wszystkie niedziele w grudniu powinny być handlowe” – dodał poseł Krajewski dodając, że dzięki zgodzie na wspomniane otwarcie będziemy mieli do czynienia z dodatkowymi 5 miliardami złotych obrotu

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA