Otwórz player w nowym oknie

Justyna Zorn: Sobór Watykański II dał nam możliwość aktywnego włączania się w działania Kościoła

Justyna Zorn: Sobór Watykański II dał nam możliwość aktywnego włączania się w działania Kościoła

„Sobór Watykański II dał nam możliwość aktywnego włączenia się w to, co robi Kościół. Sobór dał nam możliwość aktywnego kształtowania Kościoła. W Polsce niestety mało z tego korzystamy” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Justyna Zorn. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówiła o tym w jaki sposób osoby świeckie mogą reagować na zło, które także dzieje się w Kościele.

„Niestety, ale kolejne afery, informacje o niedopełnieniu obowiązków, o zaniechaniach części biskupów itd. będą jeszcze przez parę lat pojawiać się w przestrzeni medialnej” – powiedziała Justyna Zorn.

Według Zorn świeccy wierni powinni bardziej angażować się w działalność Kościoła w Polsce.

„Sobór Watykański II dał nam, świeckim możliwość aktywnego włączenia się w to, co robi Kościół. Sobór dał nam możliwość aktywnego kształtowania Kościoła. W Polsce niestety mało z tego korzystamy” – mówiła Justyna Zorn. Zdaniem rozmówczyni Marcina Fijołka wierni powinni bardziej otwarcie wspierać osoby, które spotkała krzywda ze strony niektórych osób działających w Kościele.

W rozmowie poruszono też wątek apelu wiernych do papieża Franciszka ws. tuszowania przypadków pedofilii, który ukazał się we włoskiej „La Republica” 29 czerwca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA